Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Návštěva prezidenta Evropské centrální banky Maria Draghi v Německu vyvolala očekávanou vlnu kritiky

Investice 26.09.2012 | 15:20 0 Komentářů

James Hughes, Chief Market Analyst v Alpari prohlásil: „Je to téměř 3 týdny, co Mario Draghi ohlásil nový plán ECB ohledně nákupu dluhopisů. Od té doby se nic dalšího ve vyjednávání Španělska a Evropské unie neudálo. To opět napovídá, že šéfové eurozóny už nejednají s naléhavostí, která se dříve na trhu setkala s nesouhlasem. 

Vrcholem všeho bylo, když šéf německé Bundesbank Jens Weidmann naznačil, že několik centrálních bank zpochybňuje nový program přímých měnových transakcí (Outright Monetary Transactions, OMT). Pokud je tomu tak, můžeme se obávat vážných následků, které mohou ohrozit rostoucí optimismus. Ten byl patrný poté, co se španělské a italské výnosy posunuly pod dříve dosaženou neúnosnou hranici. Zdálo by se, že Bundesbanka nepoleví, dokud nezničí program, který eurozóna potřebuje k udržení důvěry investorů.

Draghi vyvinul velké úsilí na zmírnění obav Německa a trval na tom, že program přímých měnových transakcí je také v jejich zájmu. Prohlásil, že zlepšení jako důsledek se již projevilo, a to ještě bez nákupu dluhopisů. Zdá se, že se Weidmann pokouší zničit Draghiho plány za každou cenu.

Tento program je přesně to, co si trhy v tomto momentě žádají, a prezident Bundesbanky jen vyzdvihuje klíčové problémy eurozóny. Podle něj jsou zájmy jednotlivců protěžovány nad společnými cíli, což brzdí další pokroky.“
 
Poznámka: Tento text obsahuje osobní názory a myšlenky a neměl by být přijat nebo špatně pochopen jako investiční poradenství.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.