Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Nahradí platební karty Opencard?

Banky 28.05.2014 | 16:47 0 Komentářů

Praha řeší problémy s kartou na městskou hromadnou dopravu Opencard  již od samého začátku jejího fungování. Banky a karetní asociace Visa a MasterCard navrhují jako náhradní řešení za Opencard bezkontaktní bankovní karty, inspiraci našly v Londýně.

V Londýně se bankovní kartou zatím platí přeprava pouze v autobusech, ale v létě by měl systém začít fungovat i v metru. Systém také umí sám spočítat, zda jaký tarif se vám vyplatí. „To znamená, že cestující za celodenní používání veřejné dopravy uhradí maximálně výši paušálního denního tarifu, aniž by musel předem zvažovat, zda si ho má pořídit, či ne. Samozřejmě tento model lze použít i pro týdenní, měsíční či roční tarify,“ řekla Martina Slavíková z tiskového oddělení ČSOB.

„Naše představy průběžně konzultujeme s vybranými dopravci a městy, možné koncepty jsme diskutovali i se zástupci Hlavního města Prahy. Bude-li to možné, budeme se samozřejmě rádi podílet na přípravě konceptu další generace Opencard,“ uvedl Marek Rehberger, ředitel odpovědný v ČSOB za rozvoj obchodu a inovace.

Zdroj: Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.