CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

28. 05. 2014

0 komentářů

Nahradí platební karty Opencard?

 


 

V Londýně se bankovní kartou zatím platí přeprava pouze v autobusech, ale v létě by měl systém začít fungovat i v metru. Systém také umí sám spočítat, zda jaký tarif se vám vyplatí. „To znamená, že cestující za celodenní používání veřejné dopravy uhradí maximálně výši paušálního denního tarifu, aniž by musel předem zvažovat, zda si ho má pořídit, či ne. Samozřejmě tento model lze použít i pro týdenní, měsíční či roční tarify,“ řekla Martina Slavíková z tiskového oddělení ČSOB.

„Naše představy průběžně konzultujeme s vybranými dopravci a městy, možné koncepty jsme diskutovali i se zástupci Hlavního města Prahy. Bude-li to možné, budeme se samozřejmě rádi podílet na přípravě konceptu další generace Opencard,“ uvedl Marek Rehberger, ředitel odpovědný v ČSOB za rozvoj obchodu a inovace.

Zdroj: Aktuálně.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Platební karty - VISA a MasterCard

Na návštěvě zákulisí placení kartami

Platební karty představují instrument umožňující platit a vybírat hotovost. Co se děje na pozadí placení kartami? Jak pozná terminál obchodníka, že platba je krytá? Kteří hráči vystupují v zákulisí mezinárodního systému platebních karet? 

Text: Radovan Novotný

09. 10. 2019

Platební karty - VISA a MasterCard

Vyznáte se v platebních kartách?

Platební karty jsou nástroje určené k bezhotovostním platbám, které jsou vydávány fyzickým a právnickým osobám nejčastěji bankou. Bezhotovostní platbou se rozumí oprávněné čerpání placené částky z účtu držitele (majitele) karty. Platební karta umožňuje držiteli bezhotovostní platby na účet prodejce nebo poskytovatele služby za koupené zboží, výběr hotovosti […]

Text: David Krůta

03. 05. 2019

Jak se správně pojistit na dovolenou?

Doba letních dovolených se blíží a s ní i cestování do více či méně exotických krajin. Nedílnou součástí výjezdu za hranice by mělo být cestovní pojištění. Jak správně nastavit cestovní pojištění, aby vás nic nepřekvapilo?

Text: Jana Zámečníková

16. 05. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *