Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Musk chce navýšit svůj podíl v Tesle. Plánuje koupit akcie za 20 milionů dolarů

Investice 18.10.2018 | 10:25 0 Komentářů

Generální ředitel Tesly miliardář Elon Musk prohlásil, že brzy odkoupí část akcií společnosti Tesla v hodnotě 20 milionů dolarů, v přepočtu více než 447 milionů korun. Oznámil to překvapivě ne na twitteru, ale rovnou americké komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC).

Elon informoval Teslu, že má v úmyslu nakoupit akcie. Tesla předpokládá, že Elonovi prodá během příštího obchodního okna podíl v hodnotě 20 milionů dolarů za cenu, která bude v tu chvíli aktuální,“ stojí podle televizní stanice CNBC v prohlášení.

Hodnota akcií americké automobilky během včerejšího dne v reakci na tuto zprávu vzrostla o více než 2 procenta. I tak ale hodnota akcií společnosti zůstává zhruba o 11 procent nižší než loni.

Spekuluje se také nad tím, kdo Muska nahradí v čele správní rady Tesly. Podle deníku Financial Times to pravděpodobně bude syn mediálního magnáta Ruperta Mardocha James, který je členem rady od roku 2017. Navíc Muska bránil, když tvrdil, že se žádného podvodu nedopustil a věřil tomu, že Tesla by mohla přejít do soukromých rukou.

Zdroj: denik.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.