CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

18. 10. 2018

0 komentářů

Musk chce navýšit svůj podíl v Tesle. Plánuje koupit akcie za 20 milionů dolarů

 

Generální ředitel Tesly miliardář Elon Musk prohlásil, že brzy odkoupí část akcií společnosti Tesla v hodnotě 20 milionů dolarů, v přepočtu více než 447 milionů korun. Oznámil to překvapivě ne na twitteru, ale rovnou americké komisi pro kontrolu cenných papírů (SEC).

Loading 

Elon informoval Teslu, že má v úmyslu nakoupit akcie. Tesla předpokládá, že Elonovi prodá během příštího obchodního okna podíl v hodnotě 20 milionů dolarů za cenu, která bude v tu chvíli aktuální,“ stojí podle televizní stanice CNBC v prohlášení.

Hodnota akcií americké automobilky během včerejšího dne v reakci na tuto zprávu vzrostla o více než 2 procenta. I tak ale hodnota akcií společnosti zůstává zhruba o 11 procent nižší než loni.

Spekuluje se také nad tím, kdo Muska nahradí v čele správní rady Tesly. Podle deníku Financial Times to pravděpodobně bude syn mediálního magnáta Ruperta Mardocha James, který je členem rady od roku 2017. Navíc Muska bránil, když tvrdil, že se žádného podvodu nedopustil a věřil tomu, že Tesla by mohla přejít do soukromých rukou.
Zdroj : denik.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023

Obavy z inflace už má 95 procent Čechů. Zároveň více investují. Jakým investicím věří nejvíce?

O svoje finance se kvůli inflaci bojí 95 procent Čechů. Téměř tři čtvrtiny proto více řeší, jak ochránit  svoje úspory. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Generali Investments. Kvůli současné ekonomické situaci ubylo lidí, kteří drží peníze v hotovosti nebo na běžných účtech. Téměř 40 procent lidí naopak […]

Text: Filip Kučera

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *