Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Movití Češi a Slováci se obávají budoucnosti Evropy

Investice 01.06.2016 | 14:17 0 Komentářů

Přestože průmysl roste a byznis zažívá zlatou éru, tak se pět ze šesti miliardářů v Čechách a na Slovensku obává o další vývoj „nemocné“ Evropy. Především se jedná o obavy z migrační krize.

Minulé roky byly obavy o vývoj situace v Rusku. Nyní jsou obavy spíše o domácí hospodářství. „Movití lidé pozorně sledují vývoj ve společnosti a ve světě a mají obavy z budoucnosti. Obecně se u nich projevují obavy z migrační krize v podobné míře jako v obecné populaci,“ říká Alena Tkáčová, ředitelka privátního bankovnictví v J&T Bance.

Miliardáři se nebojí ani tak krize samotné, jako neschopnosti politiků řešit celkové problémy unie. Tuto skutečnost podmiňuje ještě hrozba brexitu, čili odchodu Velké Británie z EU. Pouze třetina miliardářů si myslí, že by mohlo dojít ke světové globální válce. Přesto ale miliardáři uvažují o odchodu z Evropy a jiném životě, pokud se krize prohloubí.

Občas se mi zdá takový apokalyptický sen o tom, že už se protrhly všechny hráze a do Evropy se řítí uprchlíci ze všech stran jako lavina. Nevím, jestli se to stane, ale začal jsem dělat praktické přípravy na odchod do USA. Nakoupil jsem zlato a koupili jsme nemovitost na Floridě,“ uvedl v anonymním průzkumu jeden z dotazovaných.

Zdroj: Ihned.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.