Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Moneta Money Bank hospodařila lépe. Plánuje vyšší dividendu

BankyInvestice 08.08.2018 | 17:02 0 Komentářů

Moneta Money Bank dosáhla v 1. pololetí 2018 lepšího výsledku, než jaký očekávali analytici. Zároveň management zlepšil výhled na celoroční hospodaření a navrhl vyšší dividendu.

Dividenda vyplacená z letošního zisku Moneta Money Bank byla managementem navržená na úrovni 5 Kč/akcii. Management zároveň zvýšil výhled letošního zisku na nejméně 3,7 mld. Kč, přičemž předchozí výhled uváděl zisk alespoň 3,5 mld. Kč.

„Cíle managementu za současné situace považujeme za realistické a splnitelné. Výše navrhnuté dividendy vesměs odpovídá našemu původnímu odhadu ve výši 4,9 Kč na akcii. Výsledky společně se zlepšeným výhledem a návrhem dividendy hodnotíme příznivě a měly by vytvářet podporu pro růst ceny akcií. Jejich aktuální tržní cenu vidíme jako podhodnocenou, a proto nadále držíme naše nákupní doporučení s cílovou cenou 93 CZK v platnosti,“ uvádí Miroslav Frayer, analytik Komerční banky.

Fio banka byla ve výhledu dividendy Moneta Money Bank pro letošní rok střízlivější. „S návrhem dividendy za rok 2017 ve výši 8 Kč na akcii tak pro příští 3 roky připadá na výplatu dividendy 7,4 mld. Kč při průměrné roční dividendě 4,8 Kč na akcii,“ uvádí Jan Tománek, analytik Fio banky, v březnové analýze.

Akcie Moneta Money Bank na pražské burze po oznámení výsledků posílily až na 77 Kč/akcii a obchodování zakončily se ziskem 0,79 % na 76,50 Kč/akcii.

Zdroj: Moneta Money Bank, Komerční banka, Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.