Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Dividenda Moneta Money Bank v roce 2018 a dalších letech

28.03.2018 | 14:41 0 Komentářů

Podrobné informace o dividendě Moneta Money Bank.

Moneta Money Bank

Moneta Money Bank

Dividenda Moneta Money Bank v roce 2018

Představenstvo navrhlo výplatu hrubé dividendy ve výši 8 Kč na akcii. Nyní ji musí schválit valná hromada (25. dubna), datum výplaty ještě nebylo určeno.

V případě, že ji chcete obdržet, je potřeba akcie Monety koupit nejpozději v den, který předchází datu tzv. ex-date, prvního obchodního dne, kdy se akcie obchodují bez nároku na dividendu.

Ex-date připadá na 30. dubna pro pražskou burzu a na 3. května pro RM-SYSTÉM.

Vzhledem k tomu, že akcie Monety jsou zapsané na jméno, vyplácí banka dividendu bezhotovostně na účet v CDCP. Podrobnosti k otázkám týkajícím se výplaty a zdanění dividendy naleznete v dřívějším článku.

Jakou dividendu čekat v letech 2019 až 2021?

Spolu s výsledky za rok 2017 management uvedl, že souhrnná výplata dividendy ze zisku za roky 2017 – 2020 by měla dosáhnout 11,5 mld. Kč (22,5 Kč na akcii).

S návrhem dividendy za rok 2017 ve výši 8 Kč na akcii tak pro příští 3 roky připadá na výplatu dividendy 7,4 mld. Kč při průměrné roční dividendě 4,8 Kč na akcii.

Konkrétní výše dividendy v dalších letech bude záviset na aktuálních finančních výsledcích Monety v jednotlivých letech a regulatorních a dalších omezeních. Představenstvo upraví tento záměr v případě, že nastane podstatná změna okolností, nebo pokud banka identifikuje investiční příležitost, uvádí ve výroční zprávě (PDF).

Dividendová historie Monety

Od svého vstupu na pražskou burzu v roce 2016 vyplatila Moneta dividendu pouze jednou, a to 9,8 Kč v roce 2017. Investory však zaujala nadprůměrným hrubým dividendovým výnosem, který v poslední den nároku na tuto dividendu dosáhnul 11 %. 

Analytický pohled Fio banky na akcie Monety

analýze z 1. června doporučuje náš analytik Michal Křikava akcie Monety (BAAGECBA) „kupovat“ s cílovou cenou 92 Kč.

Další informace o dividendách

Na stránkách Fio banky naleznete také přehled dividend akcií z českého indexu PX, akcií z německých indexů DAX a MDAX. V nejbližší době se můžete těšit na další dividendové kalendáře a články o dividendách, sledujte proto náš twitterový účet @Fio_investice.

Zdroj: Moneta Money Bank

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.