Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Ministerstvo financí vydalo pátou emisi dluhopisů. Čtvrtá emise státu vynesla jedna a čtvrt miliardy korun

Investice 16.09.2019 | 13:55 0 Komentářů

Ministerstvo financí dnes zahájilo pátou emisi dluhopisů. Čtvrtá emise státu vynesla více než miliardu korun, třetí pak téměř pět a půl miliardy, v té době Ministerstvo financí představilo tzv. protiinflační dluhopis.

Dluhopisy, jejichž pátou emisi dnes Ministerstvo financí zahájilo, budou nadále v nominální hodnotě jedna koruna. Investorům stát nabízí nejen reinvestiční, protiinflační, ale i fixní dluhopis, u kterého se výnosy konstantně zvyšují každý rok.  Splatnost nových dluhopisů bude šest let. Vydány budou 2. ledna 2020.  Průměrnou úrokovou sazbu u nové emise úřad nastavil na 1,42 procenta před zdaněním. V první emisi byl výnos z dluhopisu stanoven na 2,07 procenta před zdaněním, ve druhé emisi na 1,99. třetí emise pak vynesla průměrně 1,91 procenta a čtvrtá 1,62 procenta před zdaněním. Ministerstvo přináší i dárkovou verzi dluhopisu. „V rámci předvánočního upisovacího období mohou zájemci o dárkové certifikáty Dluhopisu Republiky, kteří chtějí originálním způsobem obdarovat své blízké během blížících se vánočních svátků, navštívit pobočky Československé obchodní banky,“ vyjádřilo se Ministerstvo financí.

Zájemci si mohou v po sobě navazujících upisovacích obdobích pořídit dluhopisy v minimální hodnotě 1000 korun a v maximálním objemu dvou milionů korun na jeden typ Dluhopisů Republiky. Celkový objem emisí Ministerstvo financí nestanovilo, u nákupu dalších dluhopisů je jediným omezením čas, kdy si o ně zájemci mohou požádat.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.