CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

16. 09. 2019

0 komentářů

Ministerstvo financí vydalo pátou emisi dluhopisů. Čtvrtá emise státu vynesla jedna a čtvrt miliardy korun

 

Ministerstvo financí dnes zahájilo pátou emisi dluhopisů. Čtvrtá emise státu vynesla více než miliardu korun, třetí pak téměř pět a půl miliardy, v té době Ministerstvo financí představilo tzv. protiinflační dluhopis. 

Dluhopisy, jejichž pátou emisi dnes Ministerstvo financí zahájilo, budou nadále v nominální hodnotě jedna koruna. Investorům stát nabízí nejen reinvestiční, protiinflační, ale i fixní dluhopis, u kterého se výnosy konstantně zvyšují každý rok.  Splatnost nových dluhopisů bude šest let. Vydány budou 2. ledna 2020.  Průměrnou úrokovou sazbu u nové emise úřad nastavil na 1,42 procenta před zdaněním. V první emisi byl výnos z dluhopisu stanoven na 2,07 procenta před zdaněním, ve druhé emisi na 1,99. třetí emise pak vynesla průměrně 1,91 procenta a čtvrtá 1,62 procenta před zdaněním. Ministerstvo přináší i dárkovou verzi dluhopisu. „V rámci předvánočního upisovacího období mohou zájemci o dárkové certifikáty Dluhopisu Republiky, kteří chtějí originálním způsobem obdarovat své blízké během blížících se vánočních svátků, navštívit pobočky Československé obchodní banky,“ vyjádřilo se Ministerstvo financí.

Zájemci si mohou v po sobě navazujících upisovacích obdobích pořídit dluhopisy v minimální hodnotě 1000 korun a v maximálním objemu dvou milionů korun na jeden typ Dluhopisů Republiky. Celkový objem emisí Ministerstvo financí nestanovilo, u nákupu dalších dluhopisů je jediným omezením čas, kdy si o ně zájemci mohou požádat.
Zdroj : E15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rozhovor: Zájem o fondy kvalifikovaných investorů stále roste

Fondy kvalifikovaných investorů (FKI) jsou stále oblíbenějším investičním nástrojem, který je určen těm, kteří s investicemi již mají nějakou zkušenost. O tom, jak se tento trh vyvíjí, jak současná situace ovlivňuje výnosy a jaký lze očekávat další vývoj, jsme mluvili s členem představenstva a finančním ředitel AVANT investiční […]

Text: Milan Vodička

Foto: AVANT investiční společnost

26. 07. 2022

Index českého investora CII750: Pravidelné investice ochránily investory přes většími propady

Sledování covidových ukazatelů a jejich dopadů na investice je už z dnešní perspektivy vzdálenou minulostí. Finanční trhy se nyní téměř výhradně soustředí na vliv inflace a vývoj na Ukrajině. To má citelný dopad na výkonnost podílových fondů. Od roku 2018, kdy začalo monitorování trhu podílových fondů Indexem českého investora […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

12. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.