Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

MF rozhodlo o vrácení slevy na dani pracujícím důchodcům

Makro 08.10.2014 | 11:18 2 Komentářů

Ministerstvo financí rozhodlo o vrácení slevy na dani pracujícím důchodcům za loňský rok, o slevu mohou důchodci žádat tři roky. Sleva na dani byla v loňském roce zrušena, Ústavní soud však došel k závěru, že toto zrušení bylo nezákonné.

Slevu na dani za rok 2013 získají důchodci pomocí nového daňového přiznání. Důchodci, kteří se snažili uplatnit slevu na dani u svého zaměstnavatele, musejí zažádat o její vrácení opět u zaměstnavatele. Finanční správa sama přizná slevu důchodcům, kteří podali daňové přiznání za rok 2013 sami a jejichž přiznání ještě nebylo zpracováno, o vrácení slevy tedy žádat nemusejí.

„Podat dodatečné daňové přiznání lze do konce měsíce následujícího po měsíci, ve kterém poplatník zjistil, že daň má být nižší než poslední známá daň. Doporučuji tedy s podáváním dodatečných daňových přiznání neotálet. Pokud poplatník za rok 2013 daňové přiznání nepodával a nyní bude podávat řádné přiznání, tak na to má čas tři roky, tedy do 1. 4. 2017. S vyplněním přiznání se může obrátit na daňové poradce,“ uvedla Blanka Štarmanová, daňová poradkyně společnosti TaxVision.

Zdroj: iDnes.cz

2 komentáře: “MF rozhodlo o vrácení slevy na dani pracujícím důchodcům”

  1. jiri bures napsal:

    Dobry den chci poradit jsem invalydni duchodce a pracuji .Manželka je v duchodě mame syna. Nemněl jsem slevu na dani ja ani manželka v roce 2012 ani2O13 ale aš loni od zaři 2014 mam narok uplatnit ulevu na dani.Prosim o radu a jak .bures

  2. Božena Čechová napsal:

    Jsem pracující důchodce-víceméně pouze uklízím,za plat 3 150 ,– kč,po zdanění tohoto nízkého příjmu o 15 % se mě tato už tak nízý příjem ještě snížil,jak jsem se dozvěděla o vrácení daní pracuj.důchod­cům,podala jsem si žádost,tu jsem poslala na naší mzd.účtárnu,ale ti mě zdělili že žádat mohou jen ti pracující důchodci kteří si vydělávali přes 5 tisíc měsíčně.Pak mě vůbec není jasný když jsem nevydělávala ani 3 200,–kč,proč? mě byla strhávána daň z příjmu?když nemám nárok na její vrácení?Toto považuji za nehumánní a omlouvám přímo za okrádání.RÁDA BYCH PROSILA VYSVĚTLENÍ.Děkuji Čechová Bopžena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.