Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Městské státní zastupitelství vstoupil do insolvence Arca Investments

Investice 27.05.2021 | 15:14 1 Komentář

Městské státní zastupitelství v Praze vstoupilo do insolvenčního řízení společnosti Arca Investments, a.s., které je vedeno u Městského soudu v Praze. Stalo se tak na základě podnětu, který k Městskému státnímu zastupitelství podala dne 19. května 2021 advokátní kancelář Langmeier & Co. v zastoupení svého klienta – věřitele Arca Investments.   

„Jsem rád, že Městské státní zastupitelství v Praze vyslyšelo náš podnět a do insolvenčního řízení s Arca Investments vstoupilo. Neznamená to, že by bylo zahájeno trestní řízení nebo podobné trestně právní úkony, ale že se o tento insolvenční proces Městské státní zastupitelství bude zajímat, bude informováno insolvenčním soudem o všech podáních a celkově dění v řízení,“ popisuje Jan Langmeier, jehož advokátní kancelář zastupuje desítky věřitelů Arcy.

Důvodů, proč Jan Langmeier a jeho tým podali podnět ke vstupu státního zastupitelství do insolvenčního řízení, je několik: „Jak jsme napsali i v odůvodnění našeho podnětu, který jsme státnímu zastupitelství adresovali, aktivity dlužníka jsou v tomto případu značně obsáhlé, komplikované a navíc netransparentní. A pak je tu samozřejmě ten jasný fakt, že jeho dluhy dosahují desítek miliard korun. Byli jsme proto přesvědčení, že by se toto insolvenční řízení nemělo odehrávat bez kontroly státního zastupitelství.“

Advokátní kancelář Langmeier &Co. zároveň podala návrh na insolvenci Arca Investments na Slovensku, jelikož tam by se mělo odehrávat hlavní insolvenční řízení, jak vyplývá i z nedávného rozhodnutí Městského soudu v Praze. Na výsledek tohoto insolvenčního návrhu se zatím čeká.

Jeden komentář: “Městské státní zastupitelství vstoupil do insolvence Arca Investments”

  1. Riki napsal:

    Teprve začátek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.