Čtvrtek 15. dubna. Svátek má Anastázie.

Mario Hoffmann předá svůj podíl v J&T, dostane 500 milionů eur

Investice 07.07.2015 | 11:32 0 Komentářů

Slovenský miliardář Mario Hoffmann končí své působení a spolupráci s investiční a finanční skupinou J&T. Podle dva roky staré dohody Hoffmann získal ve finanční části J&T Finance Group 24 procent a v investiční J&T Private Equity deset procent. Výměnou za to vložil do J&T slovenskou Poštovou banku. Vztahy mezi Patrikem Tkáčem, hlavní postavou J&T, a Hoffmannem prý nejsou dobré už delší dobu. I když oficiálně to nikdo nepřizná. 

Maria Hoffmanna si vážím jak profesně, tak osobně. Chápu jeho rozhodnutí jít vlastní cestou, a proto jsme mu nabídli možnost odkoupení jeho podílů, kterou přijal. Po několikaleté dobré spolupráci jsme se tak dohodli na rozdělení a vypořádání společných aktivit v J&T. Vzájemně budeme spolupracovat na projektu výzkumu Alzheimerovy choroby,“ uvedl v prohlášení Patrik Tkáč, který J&T řídí.

Oficiálně Hoffmann říká, že odchodem z J&T chce mít víc času věnovat se své firmě zabývající se vývojem léku proti Alzheimerově chorobě. „S J&T jsem měl vždy korektní a přátelské vztahy, ale rozhodl jsem se, věnovat se svým osobním aktivitám ve společnosti Axon Neuroscience. Úspěšně jsme ukončili první fázi klinických zkoušek ve vývoji vakcíny proti Alzheimerově chorobě, což dává naději milionům pacientů bojujících s touto chorobou. Mým záměrem je vynakládat na tento projekt většinu svého času i energie,“ uvedl Mario Hoffmann.

Největšími akcionáři bankovního a finančního holdingu J&T Finance Group, do kterého spadá například J&T Banka, Poštová banka či chorvatská Vaba, budou po Hoffmannově odchodu zakladatelé Jozef Tkáč a Ivan Jakabovič.

Zdroj: iHNED.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.