Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Malý náznak optimismu v obchodní válce táhne trhy vzhůru

Investice 11.02.2019 | 17:34 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování ziskově. Index Dow Jones si připisuje kladnou nulu, S&P 500 roste o 0,2 % a technologický Nasdaq posiluje o 0,3 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe daří průmyslovým podnikům (+0,5 %) a technologickým firmám (+0,4 %).

Na opačné straně se nachází především energetické společnosti se ztrátou jedné desetiny procenta. Trhům vlilo do žil trochu optimismu ohlášení o probíhajících přípravných obchodních jednáních mezi Spojenými státy a Čínou, které se konají dnes. Hlavní kolo jednání se uskuteční ve čtvrtek a pátek. Bohužel nadále platí, že se Donald Trump nesejde s jeho protějškem do konce února.

Nálada na evropských trzích je po celý den optimistická. Hlavní index Stoxx 600 aktuálně posiluje o 0,9 %. Daří se všem sektorům, které si připisují zisky ve výši až 1,4 % v případě technologických firem.

Pražská burza dnes za silně podprůměrné obchodní aktivity posílila o čtyři setiny procenta. V průběhu odpolední seance PX index odevzdal všechny své dopolední zisky. Jednoznačnými propadlíky dneška jsou telefonní operátor O2 (-2,4 %) a skupina ČEZ (-1,1 %). Dařilo se především menším emisím, které tak nestačily zabránit poklesu akciového indexu. Rovná dvě procenta si připsala likérka Stock Spirits, následovaná mediální skupinou CME se ziskem 1,8 %.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.