Středa 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Akciovým trhům se dnes nedaří

Investice 07.02.2019 | 17:37 0 Komentářů

Americké akciové trhy dnes otevřely v červených číslech. Index Dow Jones klesá o 0,5 %, S&P 500 a technologický Nasdaq oslabují o 0,8 %. V rámci širšího indexu S&P 500 ztrácí většina sektorů. Nejhůře jsou na tom energetické společnosti, které odepisují 1,2 % své hodnoty. Menší zisk, ve výši 0,3 %, si připisují síťová odvětví.

Evropské trhy se také vezou na globální negativní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně slabší o 1,1 %. Nedaří se ani jednomu sektoru, když nejhlubší ztrátu 2,3 % zaznamenávají výrobci luxusního zboží.

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity oslabila o 0,2 %. Z včerejších vítězů po zveřejnění skvělých výsledků hospodaření se dnes stali poražení. Nejvíce ztratila Moneta Money Bank, a to 2 %. Následovala ji mediální skupina CME, jejíž akcie dnes v závěru obchodování oslabily o 1,4 %. Stalo se tak navzdory velmi solidnímu výhledu pro letošní rok, který včera odpoledne nastínil management CME. Nejlépe z dnešního obchodování vyvázl telefonní operátor O2 se ziskem 1,4 %.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.