Středa 22. září. Svátek má Darina.

Mall Group a Heureku ovládl Kellner, Křetínský a Tkáč

Investice 07.11.2017 | 17:16 0 Komentářů

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera ovládla 40procentní podíl ve skupina e-shopů Mall Group a srovnávači cen Heureka.cz. Dalších 40 procent získal Daniel Křetínský společně s Patrikem Tkáčem. Zbylý 20procentní podíl zůstal investiční skupině Rockaway Capital podnikatele Jakuba Havrlanta.

„Jsme rádi, že se podařilo dotáhnout všechny formální kroky, aby skupina PPF i Daniel Křetínský s Patrikem Tkáčem mohli dokončit již dříve avizovaný majetkový vstup do struktury Mall Group a Heureky. Vzájemné rozložení je v poměru 40:40:20, což reflektuje původní plán i vzájemné akcionářské dohody,“ uvedla Michaela Papežová z investiční skupiny Rockaway.

Skupina Rockaway v roce 2015 koupila Mall.cz a Heureka.cz za více než 200 milionů eur (5,4 miliardy korun). Transakci schválil antimonopolní úřad v polovině loňského roku. Součástí skupiny Mall, která v loňském roce dosáhla obratu 600 milionů eur (16,5 miliardy korun), jsou například specializované obchody CZC.cz, Vivantis, Proděti, BigBrands, Kolonial, Bux, Sporty a Rozbaleno.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.