CZK/€ 24.385 -0,25%

CZK/$ 22.897 -0,38%

CZK/£ 28.083 -0,36%

CZK/CHF 25.275 -0,44%

22. 01. 2009

0 komentářů

Majitele společnosti Edbusy hledá policie

 


 

Společnost EDBUSY je známá svým nekonvenčním produktem, v němž nabízí lidem půjčku, kterou pak nemusí splácet. Jedinou podmínkou bylo zaplatit určitý manipulační poplatek, resp. zálohu, kterou společnost slíbila po vyplacení peněz vrátit.

Jediným zádrhelem celého systému však bylo, že společnost se navenek chovala poměrně divně a při jakékoli snaze dostat z ní informace o počtu klientů, resp. těch, kteří už své peníze dostali, dělala mrtvého brouka. I přesto se společnosti podle všeho daří lákat nové lidi, kteří produktu, při němž dostanou více než tři čtvrtě milionu zdarma, věří.

Policie vyšetřovala podnikání společnosti, které naplňuje prakticky všechny znaky letadla, už loni v březnu, nic ale nezjistila. V každém případě to bylo pro společnost dostatečným důvodem k tomu, aby nevyplácela prostředky svým klientům až do konce roku, protože jí policie poškodila. V listopadu pak dokonce společnost začala zvažovat arbitráž, v níž od ministerstva spravedlnosti chtělo žádat sumu 1,7 miliardy korun.

Současný pobyt obou nejvyšších šéfů společnosti, Martina Žouželky ani Lukáše Přibyla, není znám a policie po nich vyhlásila pátrání, které probíhá od 17.12.2008. Více informací však zatím představitelé policie odmítají sdělit.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Wirecard

Zpráva vyšetřovací komise ve věci Wirecard odhaluje selhání všech kontrolních mechanismů

Foto: Shutterstock Politickou odpovědnost za včasné neodhalení podvodu v případu Wirecard by měl nést německý ministr financí, myslí si opozice. Jeho resort má totiž dohlížet na tamní úřad pro finanční dohled – BaFin. Spolkový soud přitom zamítnul stížnost hlavního auditora firmy Wirecard Andrease Loetschera a bylo tak možné […]

Text: Veronika Hejná

30. 06. 2021

Tunel z peněz - peníze - USD

IPC: Dokonalá investice, nebo podvod?

„Dejte nám alespoň 500 000 Kč, my pro vás vytvoříme svěřenský fond, prostředky za vás investujeme a každý rok je tak zhodnotíme o 9,2 %.“ Zní to jako lákavá nabídka. Pokud se ale na společnost a její fungování podíváte blíže, vaše přesvědčení o dokonalé investici se může rychle […]

Text: Martin Dočekal

01. 07. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *