Úterý 31. března. Svátek má Kvido.

Kvůli politické krizi může zdražit energie

Investice 27.06.2013 | 15:29 0 Komentářů

Firmy z energeticky náročných sektorů mohou kvůli politické krizi přijít o miliardy. Ministerstvo průmyslu a obchodu poslalo do mezirezortního připomínkového řízení malou novelu zákona o podporovaných zdrojích energie. Její součástí je podle e15 i zastropování poplatku, který firmy a domácnosti platí na krytí podpory obnovitelných zdrojů a měl by zůstat na letošních 583 korunách za spotřebovanou megawatthodinu. 

„V roce 2013 zaplatí chemický průmysl za obnovitelné zdroje více než dvě miliardy korun, od roku 2010 stouply tyto náklady čtyřikrát,“ připomněl Ladislav Novák, předseda Svazu chemického průmyslu, na včerejší konferenci Leader Minds Forum, kterou pořádalo vydavatelství Mladá fronta. 

„Pak by se ve státním rozpočtu na příští rok musela vyčlenit částka, která zbytek nákladů na podporu obnovitelných zdrojů energie (OZE) dorovná. Na potřebnosti novely se shodnou všechny politické strany. Klíčové bude, zda v září bude Poslanecká sněmovna zasedat,“ říká Pavel Šolc, náměstek ministra průmyslu a obchodu.

Zdroj: e15.cz

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.