CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

01. 09. 2021

0 komentářů

Které společnosti budou růst díky COVID-19?

 

Covid-19 ještě neřekl poslední slovo a rozvoj ekonomik bude narůstat nebo klesat podle kurzu pandemie. Nejobávanější mutací je dnes Delta, podle prognóz mohou však přijít i nové varianty a nikdo s jistotou nemůže říci, co přinese následující období. Pak jsou zde mnohé společnosti, kde se očekává pozitivní ekonomický růst navzdory šířícímu se viru. 

  1. Farma společnosti

Prvním vítězem může být společnost Pfizer hlavně díky vakcíně Pfizer-BioNTech COVID-19. Obrovským milníkem je pro firmu schválení vakcíny FDA, tedy Americkým úřadem pro kontrolu potravin a léčiv. Společnost vyvinula tedy první vakcínu proti onemocnění COVID-19 schválenou FDA, což znamená, že oficiálně tato vakcína splňuje vysoké standardy bezpečnosti, účinnosti a kvality výroby. Další společností těžící v následujících měsících by měla být Moderna. Hodnota akcií této společnosti za poslední rok dramaticky překonala širší trh. Moderna se stala součástí významného indexu S & P 500 a zaznamenala růst 344,7 %, tedy překonala celkový výnos samotného indexu, který dosáhl 33,2 %.

Výkon společnosti Moderna od roku 2019. (Zdroj: Investing.com) *

  1. Logistika

Zabezpečení bezproblémové přepravy vakcín bude i nadále prioritou. Vakcíny vyžadují skladování v chladu, tedy ve hře jsou chladírenské řetězce jako Carrier, Trane Technologies a Va-Q -Tec. Z distribučního hlediska bychom zmínili hlavně Deutsche Post DHL, UPS, Bolloré Logistics a Lufthansa Cargo.

Výkon společnosti Carrier Global Corp za 1 rok. (Zdroj: Investing.com) *

REKLAMA

  1. Digitální platby

Spotřebitelé se museli během pandemie přizpůsobit a omezit společenský kontakt. Běžné každodenní činnosti směřovaly stále více do online světa. S tím souvisí i nárůst objemu digitálních plateb. Pandemie změnila podobu placení za zboží a predikce říkají, že pokud se online platební sektor v dalších letech přizpůsobí technickým potížím a různým regulacím, tak mu nic nestojí v cesta za pozitivním růstem hodnoty. [1] K takovým společnostem patří hlavně fintechy PayPal, Revolt, Wise. Tzv. Fintechy začínají být „hrozbou“ pro celý tradiční bankovní sektor a jejich růst je enormní. Využívání různých platebních platforem a aplikací může být „novým normálem“ již brzy.

Výkon společnosti PayPal Holdings Inc za 5 let. (Zdroj: Investing.com) *

Lucia Žárska, ProfitLevel

[*] Minulá výkonnost není zárukou budoucích výsledků

REKLAMA

[1] Výhledová prohlášení vycházejí z předpokladů a aktuálních očekávání, které mohou být nepřesné, nebo z aktuálního ekonomického prostředí, které se může změnit. Taková prohlášení nejsou zárukou budoucí výkonnosti. Zahrnují rizika a další nejistoty, které se dají těžko předvídat. Výsledky se mohou podstatně lišit od výsledků vyjádřených nebo implikovaných v jakýchkoli výhledových prohlášeních.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Hledání dokonalosti v dozvucích stagflace

Psala se šedesátá léta, trhy byly nenasycené, všechno rostlo. Rostly vládní výdaje, rostlo zadlužení. Koupěschopná poptávka byla nenasycena, leckde vládl trh prodávajícího. Budovaly se produkční kapacity, hrálo se o schopnost produkovat, dodávat na nenasycené trhy. Když podnikatelé, vedoucí pracovníci a manažeři na Západě řídili podniky, mohli se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

03. 02. 2023

Apple, Alphabet nebo Amazon – co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů

Hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí 2022 zatím ukazují značný tlak na marže zejména v technologickém sektoru. Tento týden je tak hodně v sázce, protože po dnešním uzavření trhů mají svůj hospodářský výsledek zveřejnit Apple, Alphabet a Amazon. Analytici nejsou nijak zvlášť optimističtí a podle nich budou výsledky i v případě […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

02. 02. 2023

daně

Šest případů, kdy musíte u investic podat daňové přiznání

Pro řadu investic platí, že dostáváte tyto investice už zdaněné. Úroky ze spořicích účtů se daní srážkovou daní, dividendy z akcií se daní také před výplatou srážkou. Daň z příjmu také nemusíte platit u investic osvobozených od daně z příjmu, jako například u cenných papírů, které jste […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

02. 02. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *