Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Koruna oslabuje. K dolaru o 24 haléřů a k euru 10 haléřů

Investice 02.08.2019 | 10:08 0 Komentářů

Koruna nadále oslabuje,  včera klesla její hodnota o k dolaru 24 haléřů a k euru o 10 haléřů. Kurzy měn reagovaly na rozhodnutí americké centrální banky (Fed) a na čtvrteční jednání ČNB. Pražská burza ztrácela už třetí den v řadě a její index klesl o 0,91 pct na 1047,08 bodu. 

Kurzy včera reagovaly na zasedání americké centrální banky a České národní banky. Koruna vůči dolaru oslabila o 24 haléřů a vůči euru o 10 haléřů. „Takže když si to shrneme, jak to všechno dohromady číst? Jednoduše: ekonomiky zpomalují pořád víc a víc, úroky všude kolem nás i u nás dříve či později půjdou ještě níž, dolar bude ještě silnější a koruna ještě slabší,“ shrnula ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová.

ČNB včera podle očekávání nechala úrokovou sazbu beze změn. A podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka by měly beze změn zůstat i v dalších dvou kvartálech.

Pražská burza ztrácela už potřetí v řadě, PX index klesl o 0,91 procenta na 1047,08 bodu. Nejvíce za to mohou hlavní bankovní tituly. Akcie Komerční banky klesly o 2,57 procenta na 872 korun. Podle analytiků za to může oznámení výsledku hospodaření, které Komerční banka včera zveřejnila. Její čistý zisk stoupl meziročně o 6 procent na 7.2 miliardy korun. Nejvíce se dařilo akciím mediální skupiny CME, ty stouply o dvě procenta na 108,60 koruny.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.