Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

ČNB sazby ve čtvrtek nezmění

Banky 29.07.2019 | 10:05 0 Komentářů

ČNB ve čtvrtek čeká zasedání, podle analytiků by ale úrokové sazby měly zůstat takové, jaké jsou. Zejména kvůli tomu, že je růst úrokových sazeb vázán na vývoj ekonomiky v zahraničí

ČNB na posledním zasedání na konci června úrokové sazby nezměnila, podle analytiků bude výsledek schůze, která se má odehrát ve čtvrtek stejný, zasedání se má zúčastnit všech sedm členů rady. „Měnové jednání ČNB by mělo být bez překvapení a úrokové sazby tak zůstanou na současné úrovni. ČNB představí novou prognózu, která bude poprvé připravená mírně pozměněným modelovým aparátem centrální banky, podle dosavadních signálů z ČNB by však nová prognóza měla být velmi podobná té předešlé. Dokud nebude situace v zahraničí jasnější, bude ČNB podle našeho názoru s další změnou sazeb vyčkávat,“ vyjádřil se k nadcházejícímu zasedání hlavní ekonom ING Jakub Seidler.

Zvyšování úrokových sazeb je podle analytiků vázáno na ekonomickou situaci ve světě. „Z hlediska výhledu HDP, pokud dojde k revizi, tak lehce směrem dolů. Stejně tak je ale možné, že ČNB jen zdůrazní vysoká rizika, aniž by provedla revizi výhledu HDP. U inflace existují důvody spíš odhad zvýšit, neměly by nicméně být příliš relevantní pro měnovou politiku,“ uvedl hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.