Čtvrtek 09. prosince. Svátek má Vratislav.

Koruna oslabuje k dolaru, k euru stagnuje

Investice 28.02.2018 | 18:14 0 Komentářů

Česká koruna se dnes navečer obchodovala v kurzu 25,41 Kč/EUR a 20,83 Kč/USD. Podle serveru Patria Online oproti úternímu závěru koruna k dolaru o šest haléřů oslabila, k euru stagnovala.

Včerejší oslabení koruny na měsíční minimum 25,44 CZK/EUR podle všeho přilákalo nové investory, kterým se zdála koruna levná. To vyplývá i z naší prognózy. Na konci prvního čtvrtletí roku očekáváme kurz CZK/EUR na úrovni 25,20. K silnějším úrovním by korunu měla dotlačit dobrá ekonomická data a rostoucí šance na další zvyšování úrokových sazeb ČNB,“ sdělil Marek Dřímal z Komerční banky.

Pražská burza dnes opět posílila, index PX stoupl o 0,84 pct. na 1120,47 bodu. Akcie Erste posílily o pět procent po oznámení výsledků banky.

Zatímco v listopadu drželi cizinci 42 procent českého dluhu, v prosinci to bylo 41,6 procenta a v lednu jen 37,8 procenta. Koruna je přitom silnější než v listopadu,“ uvedl Vladimír Pikora, hlavní ekonom Next Finance. Podle něj netáhnou spekulanti, ale export. „To dává koruně dlouhodobě další prostor k posílení vůči euru,“ domnívá se Pikora.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.