Pátek 14. srpna. Svátek má Alan.

Ke krádežím kryptoměn prý stačí i relativně malý výpočetní výkon

Investice 04.06.2018 | 10:28 1 Komentář

Terčem kybernetického útoku se po kryptoměně Verge staly i bitcoin gold a monacoin. V případě bitcon gold si útočníci přišli na zhruba 16 milionů dolarů (350 milionů korun). Ukradené monacoiny pak dosahovaly hodnoty téměř sto tisíc dolarů. Vzorec je prý vždy podobný. Pachatelé totiž útočí hlavně hrubou výpočetní silou, které přitom potřebují relativně málo. 

Přístup ke kořisti v podobě bitcoin gold mohla zlodějům zajistit už výpočetní síla dostupná za zhruba 200 tisíc dolarů za den. Podle analýzy investora Husama Abbouda to stačí k dočasnému ovládnutí méně rozšířených kryptoměn typu bitcoin gold.

Kybernetická loupež pravděpodobně probíhala v horizontu několika dnů. Problematické je to, že systém jejich transakcí není zajištěn dostatečnou výpočetní silou. Patřičnou výpočetní sílu si kyberzloději mohou relativně levně pronajmout přes cloudové služby typu Nicehash. Do drahého hardwaru tak nemusí investovat.

Ostatní virtuální měny jsou v tomto ohledu dokonce ještě zranitelnější než zmíněný bitcoin gold.

Menší virtuální měny lákají zloděje

Hodnota mnoho ‚menších‘ virtuálních měn, kterých existuje přes 1600, se během posledního roku prudce nafoukla, což z nich učinilo lákavý cíl pro podvodníky. Někteří z nich dokonce mohou chtít jednu měnu poškodit s cílem pomoci nějaké jiné,“ uvedl pro agenturu Bloomberg Spencer Bogart, partner v investiční Společnosti Blockchain Capital.

Zdroj: e15.cz

Jeden komentář: “Ke krádežím kryptoměn prý stačí i relativně malý výpočetní výkon”

  1. čermítko napsal:

    Proto mám raději všechny svoje kryptoměny koupené na ccshopu uloženy bezpečně v Trezoru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.