Pátek 23. července. Svátek má Libor.

Jediný růstový titul na BCPP: AAA Auto

Pražská burze dnes prakticky od rána ztrácela a nakonec v červených číslech, podobně jako tomu bylo i na ostatních burzách, zůstala až do konce obchodování. Ztrácely prakticky všechny tituly, kromě nešťastné společnosti AAA Auto.

Akcie na pražské burze dnes investory nijak nepotěšily, a prakticky od začátku obchodování výrazně ztrácely. S výjimkou tří titulů se prakticky všechny akcie propadly o více než 2 %, čtyři tituly dokonce překročily ztrátu 4 %.

Největší propad zaznamenaly akcie společnosti CME, které ztratily přes 5 % (-5,56 %), pozadu ve ztrátách nezaostala ani Erste bank (-4,94 %), která se propadly hluboko pod hranici 1 000 korun za akcii. Poklesem přes čtyři procenta se prezentovaly i akcie Zentivy (- 4,2 %) a VIG (-4,38 %).

„Favoritem“ dnešní seance byly akcie AAA Auto, které posílily o bezmála čtvrt procenta (+0,23 %) při směšných objemech lehce přesahujících milion korun. Cena akcie nakonec skončila nad úrovní 22 korun, ale po většinu dne se obchodovalo pod její úrovní.  

Kromě akcií AAA Auto se dařilo udržet ztráty na uzdě i akciím společnosti Philip Morris (-0,56 %), který se obchoduje na dlouhodobých minimech a Komerční banky (-0,74 %), které těžily z neustávajících spekulací kolem prodeje její mateřské společnosti Société Générale.

Pokud v minulém týdnu patřila Pražská burza k trhům s nejvyššími výnosy, dnes je tomu poněkud jinak. Ztráta indexu PX ve výši 2,77 % je po maďarském indexu BUX (-3 %) a rakouském ATX (-2,92 %) nejhorší v Evropě. Ztrácel také polský WIG (-2,00 %), zejména díky ztrátě bezmála 14,5 % společnosti Bioton, která ohlásila špatné výsledky. Podobně jako tomu bylo na domácí burze, i v Polsku byly objemy obchodů minimální.

Rovněž ztrácely i západoevropské akciové trhy, německý DAX (-1,03 %), Francouzský CAC 40 (-1,00 %) nebo britský FTSE 100 (-1,2 %). Nic moc extra nepředvádí ani americké trhy, které klesají již čtyři měsíce za sebou, což je nejdelší pokles od roku 2002. A jelikož ani poslední komentáře šéfa Fedu investory nijak nenadchly, výraznější obrat k lepšímu očekávat nelze. Počátek dnešního obchodování je toho důkazem, když indexy otevírají v červených číslech.

Zdroj: Patria, Fio, BCPP, Bloomberg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.