Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Investiční fond Quant má nového předsedu správní rady

Investice 13.05.2019 | 15:48 0 Komentářů

Investiční fond Quant rozšiřuje po odchodu člena bankovní rady ČNB Aleše Michla svůj tým. Novým předsedou správní rady se stane Lukáš Foral. Jeho hlavním úkolem bude navýšení objemu aktiv pod správou fondu.

„Mým úkolem bude především aktivně budovat distribuční síť a osobně spolupracovat s velkými institucionálními i individuálními investory a family offices. Cílem je do pěti let zvýšit objem prostředků ve fondu z 500 milionů na osminásobek,“ uvedl Lukáš Foral, který do fondu vloží i vlastní peníze.

Lukáš Foral se v letech 2013 až 2018 z pozice partnera podílel na získání investic ve výši 100 milionů korun do start-upů. „Už dříve jsem byl rozhodnutý, že se start-upy po pěti letech skončím a zamířím do USA. V době, kdy se tento časový horizont naplnil, jsem ovšem dostal nabídku na působení ve fondu Quant. Zaujala mě především tím, že podstatu celé věci tvoří unikátní kombinace otců zakladatelů Aleše Michla a Pavla Kohouta s technologií, která je postavena na algoritmu, jenž dává doporučení na strategii fondu Quant,“ dodal Lukáš Foral.

Zdroj: Tisková zpráva investičního fondu Quant

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.