CZK/€ 24.345 -0,08%

CZK/$ 23.279 -0,89%

CZK/£ 28.112 -0,91%

CZK/CHF 24.662 -0,45%

15. 03. 2021

0 komentářů

Internetový prodejce Mall uvažuje o vstupu na burzu

 

Podle zdrojů serveru Mergermarket uvažuje společnost Mall Group, která je vlastníkem internetového obchodu Mall.cz a slovenského ekvivalentu Mall.sk o primárním úpisu svých akcií na trhu. IPO by pro firmu, která se nachází v červených číslech, znamenalo získání dalšího kapitálu pro své podnikání. 

O odprodeji části svých podílů ve firmě mají údajně uvažovat investiční skupiny Rockaway Capital, PPF a EC Investments. IPO by podle předběžných odhadů mohlo ocenit společnost na 1,5 až 2 miliardy EUR. Organizaci pravděpodobně zastřeší americká investiční banka JP Morgan.

Pro prodej části akcií připadá v úvahu několik významných evropských burz. Během minulého roku se v souvislosti s touto událostí mluvilo o Varšavě. Momentálně se však v centru pozornosti díky prudkému růstu objemu obchodu objevil zejména Amsterdam. V úvahu přichází i pražská burza, jelikož Mall Group působí v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Je však nutné dodat, že momentálně je celý proces v počáteční fázi a akcionáři se mohou nakonec rozhodnout pro jiný způsob, jak odprodat část akcií a snížit tak svůj podíl ve firmě. Podle zveřejněných výročních výsledků skupiny PPF, která je spoluvlastníkem Mall Group, v červnu 2020 se ztráta za předchozí rok vyšplhala na úroveň 66 milionů EUR, což představuje o 2 miliony méně než v roce 2018. Tento stav však společnost připisuje investicím, které by měly přinést efekt v příštích letech a společnost by se konečně přehoupla do černých čísel. Tržby společnosti totiž neustále rostou. Za rok 2019 dosáhl obrat 708 milionů EUR což představovalo meziroční růst na úrovni 7 procent. Na oficiální stránce společnosti se uvádí, že v roce 2020 dosáhly tržby více než 960 milionů EUR, vydaných bylo 11 milionů objednávek a k dispozici je 1100 výdejních míst.

PPF Petra Kellnera vlastní 40 procent Mall Group, přičemž dalších 40 procent spadá pod Daniela Křetínského a Patrika Tkáče prostřednictvím EC Investments. Posledních 20 procent má Jakub Havrlant, který stojí v čele investiční skupiny Rockaway a zároveň je předsedou představenstva Mall Group.

REKLAMA

Skupina Mall Group působí zejména v oblasti e-commerce a sdružuje e-shopy, které se zabývají prodejem celého portfolia různých produktů od elektroniky až po potraviny. Kromě známé značky Mall.cz a Mall.sk patří do skupiny například CZC.cz, Bigbrands.cz, Rozbaleno.cz a Košík.cz. Méně známým faktem je, že kromě toho provozuje i finanční služby prostřednictvím své služby Mall Pay, která poskytuje možnost odložené platby za online nákupy a internetovou televizi Mall TV, která zároveň slouží k propagaci e-shopů.

Olívia Lacenová, hlavní analytička TopForex

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investiční lupa: Colgate je stabilní dividendová společnost

Produkty Colgate (NYSE:CL) používá pravděpodobně většina z nás. Tato společnost totiž vyrábí pasty, kartáčky a další produkty spojené s ústní hygienou. Navíc společnost Colgate sází na svou dlouholetou tradici, jelikož byla založena již roku 1806 a v roce 1873 představila svou první zubní pastu. Historie podniku je […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 11. 2022

Pád akcií technologických obrů s sebou stahuje také segment ESG investování

Akcie technologických obrů jsou letos obřím propadákem. Propadákem, který trvá. I příští rok se jeví jako pořádně perný. Klíčovým důvodem bude pokračování jestřábí měnové politiky americké centrální banky. Fed zkrátka své měnověpolitické šrouby jen tak povolit nemíní. Inflaci totiž stále ani zdaleka nezkrotil, jak by si představoval.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 11. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *