Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Huawei má zastání mezi americkými společnostmi

Investice 18.07.2019 | 17:57 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování s mírnými ztrátami. Ty se pohybují okolo jedné desetiny procenta. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vede telekomunikačním společnostem (-1,1 %). Naopak vcelku vydařený začátek obchodování mají technologické firmy, jejichž akcie rostou o 0,4 %.

Po hrozbách z minulých dnů od americké administrativy ohledně zpřísnění sankcí vůči Huawei se dnes ozvali zástupci největších technologických firem ve Spojených státech. Ti jsou jednoznačně pro zmírnění sankcí vůči čínské společnosti, uvítali by, pokud by alespoň polovodiče potřebné k výrobě mobilních telefonů byly zcela vyjmuty ze sankcí, protože dle nich nijak neohrožují americkou národní bezpečnost.

Evropské trhy dnes kopírují globální náladu a mírně ztrácejí. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně slabší o 0,1 %. Nejhůře jsou na tom technologické firmy (-1,3 %). Protipólem jim je sektor zdravotní péče se ziskem 0,7 %.

Pražská burza za slabší obchodní aktivity posílila o 0,1 %. Za růstem stojí především dvojice bank, a to Moneta (+1,9 %) a Komerční banka (+0,7 %). Trojici vítězů doplňuje nápojářská skupina Kofola (+0,7 %). Od většího zisku indexu bránila textilka PFNonwovens (-3,1 %) či technologický Avast (-2,1 %).

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.