Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Hrozba cel na evropské zboží poslala globální trhy do ztrát

Investice 09.04.2019 | 16:48 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování poklesem poté, co prezident Donald Trump pohrozil uvalením cel na vybrané zboží z Evropské unie. Ze strany Spojených států se dle jejich vyjádření jedná o odvetný krok za finanční podporu EU pro výrobce dopravních letadel Airbus. Index Dow Jones oslabuje o 0,7 %, S&P 500 ztrácí 0,5 % a technologický Nasdaq klesá o 0,3 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nedaří ani jednomu sektoru. Nejhlubší ztrátu ve výši 1,4 % mají energetické společnosti.

Evropské trhy dnes klesají v reakci na hrozbu uvalení cel. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně slabší o 0,5 %. S výjimkou telekomunikačních firem (+0,1 %) se nedaří ani jednomu sektoru. Nejhůře jsou na tom technologické firmy se ztrátou 1,3 %.

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity oslabila o 0,1 %. Nejhůře dopadly akcie operátora O2 a technologického Avastu. Obě firmy shodně odepsaly 0,6 % své hodnoty. Naopak mediální skupina CME dnes ovládla parket se ziskem 1,5 % a připisuje si druhé prvenství v tomto týdnu.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.