CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

26. 11. 2018

0 komentářů

Goldman Sachs: Pro příští rok preferujeme akcie rozvíjejících se trhů

 

Zisky největších firem obchodovaných na Wall Street letos vzrostou o 23 procent, příští rok ale zpomalí na šest procent a v roce 2020 dokonce na čtyři procenta. Nižší zisky ovlivní výkonnost amerických akcií. Analytici Goldman Sachs proto podle listopadové prognózy preferují pro příští rok akcie rozvíjejících se trhů. 

„Existují v zásadě tři důvody, proč by růst zisku v USA měl v příštím roce prudce zpomalit. Vyprchá efekt Trumpovy daňové reformy, části firem se zvýší náklady kvůli vyšším americkým clům, a konečně tamní ekonomika je blízko vrcholu a vstupy včetně mezd rychleji rostou,“ uvádí ekonom J&T Banky Pavel Ryska.

„Domníváme se, že rozvíjející se trhy jsou přeprodané, což vnímáme jako atraktivní vstupní příležitost a pro příští rok preferujeme tyto akcie před vyspělými trhy,“ uvádí analytik Goldman Sachs James Ashley.

Podle Jamese Ashleyho jde o návrat k normálu, protože růstové nůžky mezi americkými akciemi a zbylými regiony se rozevírají od prosince 2013 a v současné době jsou na maximu. „Americké akcie jsou nyní historicky i napříč regiony nejdražší, proto sázíme na snížení jejich váhy v investorských portfoliích,“ uvádí i investiční stratég Consequ Michal Stupavský.

Americká ekonomika se nachází na svém vrcholu a bude postupně docházet k ochlazení, což následně přesune investory od USA směrem na rozvíjející se trhy,“ uvádí analytička Cyrrusu Anna Píchová.
Zdroj : E15.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Padá Bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022

Podařil se zastavit pokles cen kryptoaktiv?

Vypadá to, že rychlý pokles kryptoaktiv v posledních dvou týdnech se prozatím zastavil. Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

17. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.