Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Goldman Sachs: Pro příští rok preferujeme akcie rozvíjejících se trhů

Investice 26.11.2018 | 14:20 0 Komentářů

Zisky největších firem obchodovaných na Wall Street letos vzrostou o 23 procent, příští rok ale zpomalí na šest procent a v roce 2020 dokonce na čtyři procenta. Nižší zisky ovlivní výkonnost amerických akcií. Analytici Goldman Sachs proto podle listopadové prognózy preferují pro příští rok akcie rozvíjejících se trhů.

„Existují v zásadě tři důvody, proč by růst zisku v USA měl v příštím roce prudce zpomalit. Vyprchá efekt Trumpovy daňové reformy, části firem se zvýší náklady kvůli vyšším americkým clům, a konečně tamní ekonomika je blízko vrcholu a vstupy včetně mezd rychleji rostou,“ uvádí ekonom J&T Banky Pavel Ryska.

„Domníváme se, že rozvíjející se trhy jsou přeprodané, což vnímáme jako atraktivní vstupní příležitost a pro příští rok preferujeme tyto akcie před vyspělými trhy,“ uvádí analytik Goldman Sachs James Ashley.

Podle Jamese Ashleyho jde o návrat k normálu, protože růstové nůžky mezi americkými akciemi a zbylými regiony se rozevírají od prosince 2013 a v současné době jsou na maximu. „Americké akcie jsou nyní historicky i napříč regiony nejdražší, proto sázíme na snížení jejich váhy v investorských portfoliích,“ uvádí i investiční stratég Consequ Michal Stupavský.

Americká ekonomika se nachází na svém vrcholu a bude postupně docházet k ochlazení, což následně přesune investory od USA směrem na rozvíjející se trhy,“ uvádí analytička Cyrrusu Anna Píchová.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.