CZK/€ 25.265 -0,04%

CZK/$ 23.672 -0,38%

CZK/£ 29.357 +0,28%

CZK/CHF 25.977 -0,36%

23. 11. 2017

0 komentářů

Francie si rozhněvala Kreml, zatkla ruského senátora Kerimova

 

Francouzský soud obvinil ruského senátora a miliardáře Sulejmana Kerimova z praní peněz a daňových úniků za desítky miliony eur. Pondělní zatčení ruského oligarchy v Nice na jihu Francie rozhořčilo Kreml.

Loading 

Po složení kauce ve výši pěti milionů eur (zhruba 127 milionů korun) může Kerimov zůstat na svobodě. Pohybovat se ale může pouze v okolí Nice, pas musí odevzdat policii. „Zatím nelze odhadnout, jak dlouho to potrvá. Jde o dočasné opatření, dokud vyšetřování neskončí,“ uvedl prokurátor Jean-Michel Prêtre.

Podle agentury AFP Kerimov čelí obvinění, že stát připravil „o desítky milionů eur“ při nákupech nemovitostí skrze prostředníky na poloostrově Cap d´Antibes. Kerimov ani jeho právníci se ani po dvoudenní vazbě k případu nevyjádřili.

Moskvě se senátorovo zatčení nelíbí, protože podle ní má Kerimov diplomatický pas a imunitu. Podle Paříže se však imunita týká pouze jeho působení jako zákonodárce a o jejích mezích rozhodne soud ve Francii.
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

WPB Capital - pobočka

Policie na základě posudku ČNB obvinila tři bývalé členy představenstva WPB

Soud v polovině června rozhodl, že Česká národní banka (ČNB) odebrala v roce 2014 záložně WPB Capital licenci protiprávně.  ČNB to ale nezastavilo a s kampeličkou v červenci zahájila nové správní řízení.  Nyní se do věci vložila i policie, která na základě posudku ČNB obvinila tři bývalé členy představenstva WPB Capital.

Text: Redakce

07. 09. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *