Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Financování dluhu Altnerovi je pro ČSSD problém

Investice 09.06.2016 | 10:29 1 Komentář

Celá kauza okolo 337 milionového dluhu, který vznikl ČSSD po prohrané sporu s advokátem Zdeňkem Altnerem má hned druhý problém. ČSSD zatím sice dluh platit nemusí, ale v podstatě ani nemůže.

Fio banka, která má úvěr financovat kvůli evropským regulatorním požadavkům ani půjčit nemůže. Regule stanovují, že výše úvěru banky vůči jednomu subjektu nemůže přesáhnout čtvrtinu použitelného kapitálu dané finanční instituce.

Právní úprava limitů expozic je poměrně podrobná a rozsáhlá. Obecně lze však konstatovat, že instituce nesmí být vystavena expozici vůči klientovi nebo ekonomicky spjaté skupině klientů, jejíž hodnota přesahuje 25 procent jejího použitelného kapitálu,“ říká Marek Zeman, ředitel komunikace tuzemského regulátora České národní banky.

Za předpokladu, že by Fio banka vůči ČSSD neměla žádné pohledávky z minulosti, mohla by poskytnout maximálně úvěr ve výši 272 milionů korun.Jakým způsubem hodlá ČSSD zaplatit zbylou část pohledávky není zatím jasno.

Způsob financováníbyl schválen vedením strany a je řádně zajištěn. Vztah Sociální demokracie k Fio bance je založen na čistě komerčním základě. Za úvěr ručí ČSSD svým majetkem,“ řekl mluvčí ČSSD Michal Kačírek. „Veškeré finanční operace, které jsou vedeny u společnosti Fio banka, jsou součástí výročních finančních zpráv ČSSD a jsou pravidelně kontrolovány nezávislým auditorem,“ dodal.

Zdroj: Lidovky.cz

Jeden komentář: “Financování dluhu Altnerovi je pro ČSSD problém”

  1. Gauner napsal:

    Ale oni žádný majetek nemají!Způsob financování byl schválen vedením strany a je řádně zajištěn?A jak je zajištěn?Fio banka jim nemůže půjčit. ČSSD LŽE!Každá strana která je v krachu jako ČSSD a která si půjčuje okrádá daňové poplatníky a tím všechny!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.