Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Finanční poradci třeste se. Jakub Charvát točí další dokument

Investice 20.02.2017 | 11:37 2 Komentářů

Nekalé praktiky finančních poradců firmy OVB Allfinanz nejsou na finančním trhu ojedinělé. Poškození klienti jsou i z dalších společností zprostředovávajících finanční poradenství. Student Jakub Charvát, který natočil kontroverzní dokument „OVB je zlo aneb Rada nad zlato“, připravuje další dokument. Tentokráte na se zaměří na úskalí tuzemského poradenského trhu.

Charvát nyní chystá ukázat společnosti negativní dopady finančních společností díky výpovědi poškozených klientů. Mezi tyto výpovědi zahrne i konzultace s finančními poradci, kteří změnili názor na společnost ve které pracovali a šli pracovat jinam.

Vracím se k tomu, co jsem chtěl dělat původně. Nikdy jsem nechtěl cílit pouze na OVB,“ podotýká Jakub Charvát. Podle jeho slov byl příběh OVB byl natolik lákavý, že prostě nešel odmítnout.

Jedním z hlavních témat chystaného snímku se stane i kauza Helvag, kvůli které téměř dva tisíce Čechů přišly o stovky milionů korun.

Zdroj: Lidovky.cz

2 komentáře: “Finanční poradci třeste se. Jakub Charvát točí další dokument”

  1. JFK napsal:

    Držím panu Charvátovi palce, jen ať natáčí pravdu, byť je pro mnohé (finančně – poradenské společnosti) nepříjemná. Čím více špíny vyleze na povrch, k tím hlubší očistě může v tomto oboru dojít, a že té špíny ještě stále je…současně mu přeji, ať se nedívá doprava nebo doleva, prostě padni komu padni (jedno zda MLM, pool, interní nebo externí kanál pojišťoven).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.