Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Finanční krize: Ráj pro obchodníky s cennými papíry

Vládnoucí finanční krize přilákala k investování a ke spekulacím nebývalé množství lidí. Podzim a konec letošního roku tak znamenal pro on-line brokery hody.

"Současný vývoj na trzích nahrává alternativním formám investování. Rostoucí zájem českých investorů o agresivnější finanční nástroje otevírá na trhu prostor pro on-line obchodování. V období krizového roku 2008 jsme i u našich českých investorů zaznamenali změnu v chování, tzn. odklon od tradičního obchodování s akciemi směrem k rizikovějším a výnosnějším finančním instrumentům, například měnám a měnovým opcím. Meziročně jsme u našich klientů v České republice zaznamenali 72% nárůst v zájmu o obchodování s opcemi a 96% nárůst zájmu o obchodování na trhu Forex,“ uvádí Karol Piovarcsy, manažer Saxo Bank pro střední Evropu.

Nejvíce klientů přišlo k Fio, burzovní společnosti. Za letošní rok zvýšil počet o 10 500 klientů, z nich jen 2 500 společnost získala v říjnu, kdy docházelo k největším propadům. O poznání méně, 2 900 klientů (900 z nich v říjnu), přišlo k Patria Direct. BrokerJet České spořitelny přesná čísla nesdělil, uvedl meziroční růst o cca 43 %.

Zdroj: ČTK, Fio, Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.