Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Facebook možná dostane pokutu ve výši několika miliard dolarů

Investice 15.02.2019 | 14:23 0 Komentářů

Americká Federální komise jedná se sociální sítí Facebook kvůli urovnání sporu, který se týká porušení ochrany soukromí. Facebooku hrozí pokuta v řádu několika miliard dolarů. Kdyby takovou pokutu Facebook dostal, jednalo by se o vůbec nejvyšší pokutu udělenou technologické společnosti. Uvedl to list The Washington Post.
Zatím se však strany na výši pokuty nedohodly. Součástí projednávaného urovnání může být i příkaz k tomu, aby Facebook změnil podnikání.

Facebook během několika posledních let řeší několik významných pochybení v oblasti ochrany soukromí. Federální komise už skoro rok zkoumá skandál týkající se britské poradenské společnosti Cambridge Analytica, která se dostala k údajům o asi 87 milionech uživatelů Facebooku bez jejich souhlasu.

Předmětem vyšetřování je, zda sdílení dat s Cambridge Analytica a další podobná selhání porušily dohodu s FTC z roku 2011 o ochraně soukromí uživatelů.

Za selhání při ochraně soukromí udělila FTC nejvyšší pokutu v roce 2012 Googlu, a to 22,5 milionu dolarů (514 milionů korun).

Zdroj: E15.CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.