Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Erste zakládá novou společnost ve spolupráci s Global Payments

Banky 28.07.2015 | 09:12 0 Komentářů

Rakouská Erste group založí novou společnost společně se společností Global Payment, která patří k předním světovým poskytovatelům platebních technologií. Nová společnost bude přijímat a zpracovávat platební karty pro obchodníky v Česku, Rumunsku a na Slovensku. Sídlo bude mít v Praze.

„Banky v jednotlivých zemích v partnerství s Global Payments získaly silného nadnárodního partnera, díky kterému zachovají vysoký standard služeb pro obchodníky i klienty, a navíc do budoucna zajistí výhody a přístup k nejnovějším světovým trendům, inovacím či novým technologiím,“ uvedla ve zprávě Erste Group.

Součástí dohody je také největší retailová banka ve Španělsku CaixaBank, která je největším akcionářem Erste Group. „Po dokončení transakce a v případě, že bude získán regulační souhlas, prodá Erste Group 51% podíl ve svém podniku zaměřeném na retenci a akvizici obchodních partnerů, a to za cenu 29,94 milionů eur,“ uvedla dále banka.

Společnost vzniká v důsledku evropské regulace, které od 9. prosince sloučí a sníží mezibankovní poplatky za transakce při použití platebních karet. Zároveň dojde k otevření trhu mezinárodním společnostem.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.