Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Equa bank se loni podařilo ztrojnásobit zisk

Banky 18.02.2019 | 14:25 0 Komentářů

Equa bank se v loňském roce podařilo navýšit čistý konsolidovaný zisk o 238 procent na 372 milionů korun. Hospodářskému výsledku Equa bank pomohl především růst spotřebitelských úvěrů, jejichž objem se meziročně zvýšil o 25 procent.

„Za téměř trojnásobným nárůstem čistého konsolidovaného zisku stojí především výborná obchodní výkonnost všech prodejních složek, především pak spotřebitelských půjček, ale také vysoký podíl on-line distribuce a rozvoj on-line produktů, které z nás činí předního hráče v oblasti digitálního bankovnictví. Do hospodaření banky se rovněž pozitivně promítl růst našeho hypotečního portfolia, které i v loňském roce rostlo dvouciferným tempem,“ říká Petr Řehák, generální ředitel a předseda představenstva Equa bank.

Bilanční suma rostla v loňském roce opět dvojciferným tempem, celková aktive se meziročně zvýšila o 11 procent na téměř 56 miliard korun. Objem vkladů a úvěry vzrostl o devět procent. Počet klientů se zvýšil o pětinu na 367 tisíc.

„Naší strategií pro letošní rok je i nadále pokračovat především v rozvoji digitálních služeb. Také ještě více zrychlíme proces poskytování našich minutových půjček. Zaměříme se na další rozvoj pobočkové sítě, klientům nabídneme bankomaty s možností vkladů,“ dodal Petr Řehák

Zdroj: Tisková zpráva Equa bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.