Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Emise dluhopisů EPH Daniela Křetínského dosáhne tři miliardy korun

Investice 02.08.2018 | 15:12 0 Komentářů

Energetický a průmyslový holding (EPH) Daniela Křetínského emituje čtyřleté dluhopisy v celkové hodnotě tři miliardy korun. Společnost již upsala dluhopisy za 2,5 miliardy korun. Většina výnosu z již vydaných dluhopisů byla použita na refinancování současného zadlužení společnosti.

„Podle nám dostupných informací jde o největší emisi korporátního emitenta bez externího ratingu za poslední dva roky v České republice. Tento zájem dle mého názoru odráží silný finanční a byznysový profil skupiny,“ uvedl finanční ředitel a člen představenstva EPH Pavel Horský.

Čistý zisk EPH se v loňském roce zvýšil meziročně o 9,6 procenta na přibližně 22,5 miliardy korun. Konsolidované tržby vzrostly o 21,8 procenta na téměř 154 miliard korun. Konsolidovaný zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) dosáhl v loňském roce 46,5 miliardy korun.

„Ukazatel konsolidovaného čistého zadlužení se pohybuje na úrovni 2,9 násobku EBITDA, což je vzhledem k vysoké konverzi EBITDA do cash flow a vysoké míře dlouhodobě kontrahovaných nebo regulovaných aktiv velmi konzervativní hodnota, řadící EPH mezi nejméně zadlužené energetické skupiny v Evropě,“ uvedl ve zprávě Daniel Křetínský, který v současné době vlastní 94 procent akcií EPH.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.