Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

EHP hodlá na burze v Praze a Londýně nabídnout akcie EPIF

Investice 12.04.2016 | 13:12 0 Komentářů

Energetický a průmyslový holding (EHP) chce nabídnout na pražské a londýnské burze patnáctiprocentí podíl v nově vytvářené společnosti EP Infrastructure (EPIF). Peníze získané na burze chce EPH použít na výkup vlastních akcií, které vlastní investoři z J&T.

K realizaci nabídky by mělo dojít ve druhém čtvrtletí letošního roku. V Praze se budou obchodovat akcie, v Londýně bude možné koupit pouze certifikáty GDR, tedy cenné papíry bez hlasovacího práva.

„EPH zamýšlí použít veškeré příjmy z akciové nabídky na výkup vlastních akcií, které drží Biques,“ uvedla firma v dokumentu pro investory. Společnost Biques Ltd., kterou kontroluje skupina J&T, vlastní v EPH třetinu.  

Minoritní akcionář ČEZ a analytik J&T Michal Šnobr bude vážně zvažovat nákup akcií EPIF, jelikož je to zajímavé aktivum. „Na druhou stranu, a to platí i pro GE Money Bank, aktuálně je cesta úpisu akcií částečně vynucená. Ani jeden z těch subjektů IPO původně nechtěl, spíše se mu vyhýbaly až do poslední chvíle. A uchýlily se k němu až v momentu, kdy neuspěla jednání o přímém vstupu investora,“ říká Michal Šnobr.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.