CZK/€ 24.565 +0,10%

CZK/$ 24.167 -0,24%

CZK/£ 29.173 +0,10%

CZK/CHF 25.362 -0,54%

01. 07. 2022

0 komentářů

Dvacet let Zlaté koruny. Zlatá koruna zná vítěze jubilejního 20. ročníku soutěže

 

Nejstarší soutěž finančních produktů u nás ocenila již po dvacáté aktuálně nejlepší finanční produkty na trhu. Nezávislá porota, složená z více než 400 odborníků, ohodnotila celkem 190 produktů od 59 finančních společností ve 20 z celkem 22 kategorií. Zabodovaly především online produkty a ty, které myslí na uživatelský komfort. Poprvé byly hodnoceny i produkty podporující udržitelnost v nové kategorii Zelená koruna. 

Zlatá koruna představuje spolehlivou, tradiční kvalitu na českém finančním trhu unikátní projekt, který zvyšuje obecnou finanční gramotnost. Dvě desetiletí slouží zdarma veřejnosti, které pomáhá s výběrem finančních produktů, motivuje banky ke zdravé konkurenci a všem přináší nové podněty, inspiraci, aktuální informace a poznatky ze světa financí u nás i ve světě.

Zlatá koruna není jen soutěž

Zlatá koruna ale není jen pouhá soutěž, v níž nezávislá porota odborníků, 400 členná Finanční akademie Zlaté koruny každoročně zhodnotí stovky přihlášených finančních produktů desítek společností a bankovních domů, aby vybrala ty obsahově a uživatelsky nejlepší.

Portál www.zlatakoruna.info slouží už rovněž 20 let zdarma veřejnosti – jako zdroj informací, inspirace a orientace na českém finančním trhu. Orientaci ve finančních produktech usnadňují nejen výsledky soutěže, ale také jejich porovnávač. Cenné jsou i diskuse návštěvníků webu v kartě produktu (celkem už víc než 8000 diskusí, komentářů, odpovědí a názorů).

Finanční fóra a diskusní stoly jsou pravidelná každoroční setkání odborníků a patří k projektu Zlaté koruny od roku 2007 (s výjimkou let 2020 a 2021, kdy se nemohla konat kvůli pandemii). Jde o diskuse a výměny názorů předních ekonomů a bankéřů na aktuální finanční témata. Prestižní odborná záležitost, z níž má vždy užitek i veřejnost, neboť může jednání on-line sledovat na internetu.

Peníze v roušce www.penizevrousce.cz vznikly jako veřejná, bezplatná, „rychlá“ poradna Zlaté koruny krátce po vypuknutí pandemie v roce 2020. Každý se zde dodnes může zeptat na cokoli z oblasti financí. Od odborníků, členů Finanční akademie Zlaté koruny se mu dostane rychlé odpovědi. Aktuálně je zde už na 2 000 otázek a odpovědí ze všech oblastí financí. Peníze v roušce dnes už tvoří unikátní, přehlednou databázi fundovaných odpovědí, názorů, rad a návodů na řešení běžných, i speciálních finančních problémů a starostí současných lidí.

REKLAMA

Zlatá koruna oslavila 20. výročí vyhlášením těch nejlepších za rok 2022

Galavečer Zlaté koruny, na němž se tradičně vyhlašují nejlepší finanční produkty roku, mohl být konečně 29. 6. 2022 uspořádán osobním setkáním po dvou letech, kdy se musel kvůli pandemii konat pouze prostřednictvím videa. Na letošním Galavečeru oslavila Zlatá koruna i své kulatiny.

Ředitel a zakladatel projektu Pavel Doležal se ohlédl za cestou, kterou projekt za dvě dekády ušel: „Jsem moc rád, že se nám, i přes náročnou turbulentní dobu, stále daří držet se našeho základního poslání. Zlatou korunu jsem zakládal především proto, abych pomohl lidem (ale i sobě) se orientovat v nepřehledné a složité finanční problematice. Posláním Zlaté koruny bylo, stále je a bude i nadále být spolehlivým nezávislým rádcem, zdarma pomáhat každému s výběrem finančních produktů a služeb, jež přibývají jak houby po dešti a jsou čím dál sofistikovanější.“

„Zodpovědnost jde vždy ruku v ruce se vzděláváním. I proto je důležité nezapomínat na potřebu rozvíjení finanční gramotnosti. Naše doba totiž nabízí mnoho příležitostí, ale také rizik“, řekl při této příležitosti ministr financí Zbyněk Stanjura, který nad projektem Zlatá koruna převzal záštitu a dodává: „Takže jsem rád, že existují platformy jako Zlatá koruna, která letos slaví už své 20. výročí. Přispívá k budování ducha zodpovědnosti – v současné složité situaci tak potřebného – tím, že rozšiřuje povědomí o celém portfoliu finančních produktů od hypoték přes různé druhy spoření, podí lové fondy či obchodování s cennými papíry. Věřím, že Ministerstvo financí bude i v budoucnu spolupracovat právě na těch projektech, které mají za cíl osvětu a rozvoj finanční gramotnosti. Nesmírně si vážím těch, kteří takovou ambici mají. Zlatá koruna mezi ně bezesporu patří.“

Záštitu převzal také guvernér ČNB Jiří Rusnok a zhodnotil situaci ve finančním sektoru: „Válka na Ukrajině přinesla do současného ekonomického vývoje řadu výzev a nejistot. Věřím však, že tuzemský finanční sektor zůstane i v této situaci zcela bezpečným a stabilním prostředím podporujícím další rozvoj celé české ekonomiky. V této souvislosti také oceňuji vstřícnost a pomoc, kterou jednotlivé finanční instituce poskytly lidem zasaženým válečným konfliktem.“

Kdo letos zvítězil?

Nejvíce ocenění letos obdržela MONETA Money Bank včetně společnosti MONETA Stavební spořitelna (12). MONETA Money Bank dlouhodobě boduje především v digitálních produktech, jako například On-line hypotéka od Monety (první místo v kategorii Novinka roku) nebo Aplikace nová MONETA Smart banka (první místo v občanské kategorii Cena veřejnosti).

REKLAMA

MONETA Money Bank si v roce 2022 připsala ještě jedno prvenství, a to v kategorii Podnikatelské účty.

V počtu celkově oceněných produktů (10) je na druhém místě Česká spořitelna. Zlatou korunou ocenila Finanční akademie Zlaté koruny například její Hypotéku České spořitelny ve stejnojmenné kategorii. Tento produkt získává zlaté ocenění pravidelně. Dále byla společnost oceněna prvním místem v kategoriích Platební karty a Cena za společenskou odpovědnost.

Skupina ČSOB obdržela celkem sedm ocenění, Zlatou korunu obdržela společnost ČSOB Leasing v kategorii Leasing. ČSOB je tak v počtu oceněných produktů na třetím místě.

Tři Zlaté koruny si od poroty odnesla Fio banka,  a to v kategoriích Účty, Podnikatelské úvěry a Obchodování s cennými papíry.

V pojišťovnictví si letos nejlépe vedla Kooperativa pojišťovna (první místo v kategoriích Životní pojištění a Neživotní pojištění). Produkt TREND, který letos obdržel Stříbrnou korunu v kategorii Pojištění pro podnikatele, byl porotou Zlaté koruny poprvé oceněn již v roce 2004. U příležitostí dvacátého výročí Zlaté koruny byly letos také vyhlášeny Nejoceňovanější produkty za 20 let, a to ve dvou podkategoriích: pro fyzické osoby a podnikatele. Nejoceňovanějším produktem pro podnikatele za poslední dvě dekády se stal výše zmíněný TREND. Druhou kategorii, tedy nejoceňovanější produkt pro fyzické osoby, ovládl produkt FLEXI také od Kooperativa pojišťovny.

REKLAMA

Velmi dobře si vedla také společnost Air Bank, kterou porota ocenila Zlatou korunou v kategoriích Bankovní úvěry a On-line aplikace.

Novou kategorii Zelená koruna, ve které se hodnotí, jak produkt podporuje udržitelnost, ovládla Půjčka na udržitelné technologie od Komerční banky.

Společnost Česká podnikatelská pojišťovna si od poroty odnesla ocenění v podobě jedné Zlaté, Stříbrné i Bronzové koruny. Nejlépe si vedl její produkt Pojištění podnikatelů a průmyslu v kategorii Pojištění pro podnikatele.

V kategorii FinTech byly oceněny společnosti Portu, Roger a Twisto. Na prvních dvou místech v kategorii Penzijní spoření se umístily produkty od spolešnosti Conseq penzijní společnost.

Druhou občanskou kategorii Cenu podnikatelů ovládl produkt ProfiPlán od Generali České pojišťovny. Zlatou korunou byly oceněny také společnosti UNIQA pojištovna (v podkategorii Cestovní pojištění), COFIDIS (Nebankovní úvěry) a Amundi investiční společnost (Podílové fondy).

Akademikem roku 2022 se stala paní Kateřina Lhotská.

Ku příležitosti 20. výročí fungování Zlaté koruny byli vyhlášeni Akademici 20 let, kteří jsou členy Finanční akademie po celou dobu konání Zlaté koruny: jsou jimi Jaroslav Daňhel, Petr Doucek, Martin Hanzlík, Jana Chuchvalcová, Tomáš Macků a Miroslav Ševčík.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Sportujete? Tak si raději zkontrolujte svoji pojistku

Úrazové pojištění je vhodným doplňkem široké pojistné ochrany zejména pro sportovně aktivní lidi. Aby úrazové pojištění ale skutečně chránilo, musí zahrnovat všechny aktivity, které člověk provozuje.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

10. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.