Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

Druhý týden roku akciové trhy nenavázaly na výkon prvního týdne

akciové trhy 18.01.2021 | 13:24 0 Komentářů

Druhý týden trhy mírně oslabily. Praha opět vyšla z tohoto klání vítězně a připsala si jen mírné ztráty. Raketovým růstem překvapily Kofola a Česká zbrojovka. V zámoří začala výsledková sezóna.

Americký trh měřený širokopásmovým indexem S&P500 minulý týden mírně sestoupil ze svých  maxim a odepsal 1,5 %. Vybírání zisků bylo patrné zejména na konci týdne (Čt a Pá). Makrodata tentokráte nepomohla, velký nárůst počtu nezaměstnaných v USA, jednání o fiskálním balíčku ničím nepřekvapilo a vyvstávají otázky o hladkosti jeho schválení a také začala výsledková sezóna. Výsledky za poslední kvartál minulého roku oznámily velké banky. Čistý zisk sice pokořil odhady, nicméně pravděpodobně struktura výsledků a výhled zklamal. Výsledkem byl negativní vliv na bankovní sektor a vlastně i celý trh.

Výsledková sezóna bude tento týden pokračovat. Na programu jsou další velké banky (např. Goldman Sachs, BofA, Bank of NY Melon, Morgan Stanley), firmy ze spotřebitelé ho sektoru (P&G), ropného segmentu (Halliburton, Baker Hugs, Schlumberger), technologie (Intel) a další významné společnosti (Netflix).

Výkon evropských akcií byl i v druhém týdnu lepší než amerických.  Za celý týden index Stoxx Europe 600 ztratil necelé procento (-0,8 %).

Pražská burza

Pražská burza v týdenním hodnocení lehce oslabila. Za celý týden index PX odepsal 0,2 %.

Co se týká jednotlivých titulů, tak nikdo výrazně neztrácel. Ale dvě společnosti Česká zbrojovka a Kofola doslova vyskočily. Zbrojovka oznámila, že prodloužila exklusivitu o možné akvizici americké legendy Coltu. Investoři si to vyložili tak, že jsou jednání ve finální fázi a to dodalo potřebný impuls, který chyběl. Česká zbrojovka vyskočila o 14,7 %, což byl nejlepší výkon týdne.

Zahanbit se ovšem nadala Kofola s růstem o 13,3 %. Bohužel nebyly zveřejněny žádné kurzotvorné informace. Tady připomínáme, že v úterý jsme vydali na Kofolu nový report a doporučením KOUPIT a cílovou cenou 367 CZK. Cena akcií Kofoly vystřelila z 243 CZK až na 278 CZK.

Banky minulý týden lehce korigovaly a zaostaly o cca procento. Stejně tak Avast. Zbytek trhu navzdory sentimentu mírně rostl.

Týden 11.1.2021 – 15.1.2021

  Po Út St Čt Týdenní změna
PX Index (ČR) -0.4% 0.4% 0.0% -0.1% -0.2% -0.2%
S&P 500 (USA) -0.7% 0.0% 0.2% -0.4% -0.7% -1.5%
Stoxx Europe 600 -0.7% 0.1% 0.1% 0.7% -1.0% -0.8%
Zdroj dat: Boloomberg

 

BOHUMIL TRAMPOTA
Equity Analyst
Investment Banking

Komerční banka, a. s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.