CZK/€ 25.360 +0,04%

CZK/$ 23.427 -0,06%

CZK/£ 29.607 -0,09%

CZK/CHF 26.602 -0,11%

12. 06. 2013

3 komentáře

Druhý pilíř doplácí na nedostatek informací

 


 

Lidé odkládají vstup do druhého pilíře na konec června, takže v současnosti v něm Asociace penzijních fondů eviduje méně než 50 tisíc klientů. Podle průzkumu PSČP je nejčastějším důvodem pro odklad vstupu nedostatek nezávislých informací (31 %),pak je to obava obava z politické nestability (28 %) a představa, že Důchodové spoření je nevýhodné (22 %).

„Vůbec mě nepřekvapuje, že téměř třetina obchodníků pracuje s klienty, kteří nevědí, jak funguje Důchodové spoření. Skoro každá schůzka s klientem začíná půlhodinovým vysvětlováním, že druhý pilíř není tunel, na kterém klienti prodělají,” shrnuje zkušenosti z prvních měsíců po reformě ředitel pro obchod a marketing Penzijní společnosti České pojišťovny Libor Pergl.

Zdroj: Tisková zpráva PSČP

Loading

Vstoupit do diskuze 3 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jak se nabourat do databáze Komerční banky? Jednoduše

Bývalý reportér televize Nova Jiří Dlabaja zveřejnil na serveru YouTube.com video, kde je patrné, že se takřka bez problémů naboural do informačního systému Penzijní společnosti Komerční banky. Běžný uživatel tak mohl vidět rodná čísla, adresy, bydliště až 47 tisíc uživatelů. Uvedená data mohl dokonce i přepisovat. (Aktualizováno 16:28)

Text: Monika Lukešová

23. 07. 2013

Druhý pilíř zavírá brány

Důchodová reforma, která by umožňovala lidem samostatně rozhodovat o tom, kam půjdou jejich peníze určené na důchod, se rodila dlouho a těžko a nakonec nedopadla nijak slavně. O pár dní končí možnost pro vstup pro lidi starší 35 let, ale ti, kteří do něj nakonec nevstoupí, pravděpodobně litovat nemusí.

Text: Daniel Kuchta

25. 06. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • 12 června, 2013

  Informací je dost – bez garance stát, alespoŇ na vložené peníze je tento pilíř k ničemu.

  Odpovědět

 • Radek

  13 června, 2013

  Zvláštní… ve třetím pilíři stát nikdy nic negarantoval a stejně se tam lidi nahrnuli.

  Odpovědět

 • hoogan

  13 června, 2013

  lidi se nikam nenahrnuli, to je zblbli finanční poradci a různí podobní vykukové, kteří jim masivně lhali, že stát všechno garantuje a hlídá apodobně…

  Odpovědět