Čtvrtek 20. ledna. Svátek má Ilona.

Druhý pilíř doplácí na nedostatek informací

Penze 12.06.2013 | 17:35 3 Komentářů

Podle průzkumu Penzijní společnosti České pojišťovny je nejčastějším důvodem, proč lidé nevstupují do druhého pilíře, nedostatek informací.

Lidé odkládají vstup do druhého pilíře na konec června, takže v současnosti v něm Asociace penzijních fondů eviduje méně než 50 tisíc klientů. Podle průzkumu PSČP je nejčastějším důvodem pro odklad vstupu nedostatek nezávislých informací (31 %),pak je to obava obava z politické nestability (28 %) a představa, že Důchodové spoření je nevýhodné (22 %).

„Vůbec mě nepřekvapuje, že téměř třetina obchodníků pracuje s klienty, kteří nevědí, jak funguje Důchodové spoření. Skoro každá schůzka s klientem začíná půlhodinovým vysvětlováním, že druhý pilíř není tunel, na kterém klienti prodělají,” shrnuje zkušenosti z prvních měsíců po reformě ředitel pro obchod a marketing Penzijní společnosti České pojišťovny Libor Pergl.

Zdroj: Tisková zpráva PSČP

3 komentáře: “Druhý pilíř doplácí na nedostatek informací”

 1. napsal:

  Informací je dost – bez garance stát, alespoŇ na vložené peníze je tento pilíř k ničemu.

  • Radek napsal:

   Zvláštní… ve třetím pilíři stát nikdy nic negarantoval a stejně se tam lidi nahrnuli.

   • hoogan napsal:

    lidi se nikam nenahrnuli, to je zblbli finanční poradci a různí podobní vykukové, kteří jim masivně lhali, že stát všechno garantuje a hlídá apodobně…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.