Sobota 06. března. Svátek má Miroslav.

DPH možná vzroste z 15 na 21 procent

Investice 04.07.2012 | 13:49 1 Komentář

Rozpočtový výbor doporučil sněmovně, aby schválila vládní návrh úsporných rozpočtových změn, který zejména od příštího roku zvyšuje daň z přidané hodnoty na 15 a 21 procent.

Vládní předloha také obsahuje návrh na zavedení solidárního příspěvku pro zaměstnance a podnikatele s příjmem nad zhruba 100 000 korun měsíčně. Z rozdílu mezi touto částkou a svým příjmem budou odvádět pravděpodobně sedm procent.

Návrh také obsahuje zrušení základní slevy na dani z příjmů pro důchodce na roky 2013 a 2015. Součástí je i sjednocení sociálních dávek poskytovaných v oblasti bydlení. Nově se má zavést příspěvek na náklady na bydlení a zrušit se má příspěvek na bydlení a doplatek na bydlení. Negativní postoj k této změně zaujalo Sdružení nájemníků ČR a Občanské sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “DPH možná vzroste z 15 na 21 procent”

  1. Ladislav Strnad napsal:

    O lenochodovi je známo, že je to neobyčejně hloupé a neinteligentní zvíře. Pokud se v létě naučí spát na studeném radiátoru, nebo topném potrubí, bude na něm lehávat i v zimě, když bude horké, bez ohledu na to, že si způsobuje těžké a hluboké popáleniny.
    Nepřipomíná vám to něco? :-) :-) :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.