Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Dieselgate: V emisní kauze žádá odškodnění šest tisíc lidí, celkem má Volkswagen zaplatit 1,3 miliardy korun

Vývoj ekonomiky 17.09.2019 | 15:38 0 Komentářů

V jedenácti milionech aut vyrobených koncernem Volkswagen měly být namontovány turbodieselové motory, u nichž nebylo možno správně naměřit emise. V celkovém počtu bylo též asi 1,2 milionů škodovek.

Řídící jednotka těchto vozů byla upravena tak, aby poznala, kdy se provádí emisní měření, a v okamžiku měření se přepnula do ekologického režimu. Odškodnění se klienti Volkswagen dočkali v USA i Německu.

Obvodní soud pro Prahu 8 vydal rozhodnutí přiznávající nárok na odškodnění poškozeným zákazníkům sdruženým pod Safe Diesel a organizací DieselGate. Celkové odškodné přiznané soudem mělo činit 636 milionů Kč. Volkswagen se proti rozsudku odvolal.

„Společnost Safe Diesel dnes rozšířila žalobu o částku 417 milionů korun. V současnosti tak zastupuje skoro 6000 klientů, kteří vlastní dotčené vozidlo,“ uvedl právní zástupce Safe Diesel Ondřej Staněk. Pro každého z českých poškozených nárokuje Safe Diesel odškodné ve výši 220 tisíc korun. Celkem by tedy měl Volkswagen na odškodnění vydat 1,3 miliardy korun. U odvolacího soudu by mělo stání proběhnout letos v říjnu.

Zdroj: iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.