Sobota 26. září. Svátek má Andrea.

Detektivové z pojišťoven odhalili podvody za miliony

Banky 15.07.2015 | 16:43 0 Komentářů

Veverky, neexistující vozy anebo nadměrné nahlášení škod je pro detektivy z oddělení pojistných událostí denní chleba. V 1. pololetí odhalili tisíce za celkem stovky milionů korun. Nejvíce případů bylo tradičně v Praze a Středočeském kraj.

Veverka s batohem?

Žena středních let z Prahy nahlásila poškození automobilu zvířetem. Ke škodě prý došlo na parkovišti u supermarketu, kde jí měla veverka prokousat díru do hadice vedoucí k turbu a do ní navíc ještě nanosit psí granule. Verzi o hlodavci, specializujícím se na spojení turba se sacím potrubím automobilu, jí však nahlodali a nakonec zcela vyvrátili detektivové Allianz pojišťovny. Otvor v hadici byl totiž velmi malý a psí granule se do něho nevešly. A nevycházelo to ani časově. Veverka je tam měla dopravit v době, kdy motoristka nakupovala, ale granulí bylo ve spojnici takové množství, že by je musela nosit v batohu. Rozbité turbo zkrátka na veverku zkoušela „hodit“ a chtěla k tomu využít jedno z pojistných rizik.

Audi Q7. Skutečně odcizeno?

Po nahlášení pojistné události, která se týkala odcizení vozidla Audi Q7 neznámým pachatelem, byl k šetření přizván soudní znalec z oboru kriminalistiky. Na základě jeho expertízy se ukázalo, že klíče od vozu, které klient předložil, nemohou patřit k ukradenému vozidlu. Co víc, klíče vůbec nebyly v evidenci výrobce.

Další fáze vyšetřování prokázala, že „ukradené“ vozidlo bylo před několika lety součástí smrtelné dopravní nehody v Rakousku, kterou jeho řidič a původní majitel vozu bohužel nepřežil. Z fotodokumentace hasičů z místa dopravní nehody bylo patrné, že auto bylo doslova zdemolováno a jeho opravu by nezvládl ani tajný agent McGyver.

Pojistné podvody u České pojišťovny

V prvním pololetí odhalili detektivové České pojišťovny pojistné podvody za 264 milionů Kč a ve srovnání se stejným obdobím loni jde o nárůst o 20 milionů korun. Největší objem odhalených pojistných podvodů hlásí Praha a Středočeský kraj, nejméně kraj Zlínský a Vysočina.

Trendem poslední doby je zvýšení počtu pokusů o pojistné podvody v úrazovém pojištění a s tím související častější vědomé zapojení lékařů do páchání této trestné činnosti,“ řekl ředitel Útvaru vyšetřování a interní bezpečnosti ČP Michael Maierl.

Zdroj: Tiskové zprávy Allianz, Generali a České pojišťovny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.