CZK/€ 24.660 +0,02%

CZK/$ 25.274 +1,31%

CZK/£ 27.962 -1,04%

CZK/CHF 25.795 +1,33%

30. 10. 2014

0 komentářů

Desítky zemí podepsali dohodu o výměně daňových informací

 


 

„Automatická výměna informací je pilíř mostu, který nás dovede k lepší mezinárodní daňové spravedlnosti. Daňové úniky už se nevyplatí,“ uvedl německý ministr financí Wolfgang Schäuble. „Bankovní tajemství ve své staré formě je tím překonané,“ dodal německý ministr.

Informace, které bude moci stát obdržet o pohybech na zahraničních bankovních účtech svých občanů, jsou například připisování úroků, dividend či mimořádné příjmy.
Zdroj : iDnes.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jaká jsou slabá místa globální daně?

Zdroj: Pixabay.com Množící se návrhy na zavedení globální daně by přinesly nové zatížení pro firmy. Nově by patrně musely začít přemýšlet i vlády. Těm by se se zavedením mezinárodního systému zúžil manévrovací prostor pro vlastní ekonomickou politiku.

Text: Karel Pučelík

12. 04. 2021

Finanční žraloci: Daňové úniky a offshore bankovnictví

Daňový ráj se může stát i noční můrou. Pokud chcete před daněmi a mocí daňových úředníků utéct do daňového ráje, pak si to raději rozmyslete. I když třeba na daních něco ušetříte, pravděpodobně narazíte na finanční žraloky, kteří se o peníze odkloněné do zahraničí rádi postarají.

Text: Radovan Novotný

23. 01. 2017

Moře - pláž - palmy - exotika - cestování - cestovní pojištění

Zájem o daňové ráje nepolevuje aneb Kde se stala chyba

Některé firmy provádějí daňovou optimalizaci. Tato činnost se přestává čím dál více politikům a správcům daní zamlouvat. Při narůstajícím četnosti a objemu daňové optimalizace je na místě položit si otázku proč k ní firmy stále častěji a ve větší míře přistupují.

Text: Šimon Finemon

21. 03. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.