Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Czexit by prý ohrozil bezpečnost země

Investice 27.08.2018 | 17:13 0 Komentářů

Podle premiéra Andreje Babiše by odchod České republiky z Evropské unie ohrozil budoucnost země. Důležitý je prý i ekonomický význam Evropské unie pro Česko. HDP za dobu, co je Česká republika součástí Evropské unie, vzrostlo o 37 procent.

Jsme pevnou součástí Západu, jsme členy v EU a jsme spojencem v rámci NATO, a to nikdo nemůže zpochybnit,“ řekl Babiš. „Pokud někdo mluví o czexitu, tak ohrožuje naši budoucnost,“ uvedl.

Babiš také zmínil, že do EU míří 83 procent českého exportu a za dobu členství v unii Česko mělo z evropských fondů čistý příjem 700 miliard korun.

Dále připouští, že je EU zralá na reformu a měla by se vrátit ke své podstatě bezpečného a prosperujícího kontinentu, založeného na společném vnitřním trhu. „Stále máme bariéry pro naše firmy a pro naše zaměstnance,“ myslí si Babiš.

Vláda prý vystupuje k EU kriticky v situacích, kdy prosazuje české národní zájmy, což podle Babiše neznamená, že by měla protievropský postoj. „Evropská unie by se měla vrátit ke své podstatě, k původnímu poslání. To znamená bezpečný a prosperující kontinent založený na vnitřním trhu,“ řekl.

Zdroj: iHned.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.