CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

23. 01. 2008

0 komentářů

ČSOB od nového roku nabízí další várku zajištěných fondů

 


 

První z novinek je fond ČSOB Harmonického růstu 2, jehož podkladovým aktivem je koš 20 akcií společností s tzv. sustainable strategií. „Výraz harmonický v názvu fondu je naší jazykovou úpravou anglického slova sustainable. Toto slovo charakterizuje společensky odpovědný management, který eliminuje krátkozraké přístupy vedoucí k vyčerpání zdrojů, ničení životního prostředí nebo nezvratným globálním změnám,“ přibližuje podstatu tohoto fondu Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. Fond je splatný za 5 let a 7 měsíců a míra participace na podkladovém aktivu je 150 % z průměrného růstu koše akcií. Fond garantuje návratnost investovaných prostředků.

Dalším fondem je ČSOB Variabilního růstu 1, jehož podkladovým aktivem je koš 30 akcií. Výnos fondu je dán součtem dvou výnosů: 120 % z růstu akciového koše do 30 % a 60 % z růstu koše nad 30 %. Trvání fondu je 4 roky a 10 měsíců a fond garantuje návratnost vložených peněz.

Třetím fondem je ČSOB Akciového růstu 5, který má splatnost pět let a jeden měsíc. Podkladovým aktivem je koš stejně zastoupených indexů šesti asijských zemí (Singapur, Hong Kong, Malajsie, Taiwan, Japonsko, Jižní Korea). „Významným rysem akciových investic do asijského regionu jako celku je to, že nejsou fundamentálně a zásadně závislé na vývoji čínských akcií. Tato investice má i značnou diversifikační hodnotu. Asijský region již není tak významně závislý na vývoji US ekonomiky. Právě naopak – vykazuje svou vlastní dynamiku a v současné době je tento rys pro akciové investory velmi atraktivní“, dodal Jan Barta.

Výnos fondu je dán násobkem míry participace 110% (procentní podíl na růstu akcií určený na počátku fondu) a skutečným růstem koše akcií, přičemž jako konečná hodnota koše akcií se počítá průměr čtvrtletních hodnot za celé trvání fondu. Fond zajišťuje měnové riziko.

Všechny tři fondy garantují návratnost investovaných peněz. Vstupní poplatek je 2 % v upisovacím období, které trvá do 31.1.2008 a 3 % po upisovacím období. Minimální investice do fondů je 5 000 korun.

REKLAMA

Zdroj: ČSOB

Čtěte dále:
Pavel M. Černý: Zajištěné fondy: Je o co stát?
Daniel Kuchta: Rekordy i propady – realita akciových trhů v uplynulém roce
Vladimír Zdražil: Zdaňování opčních kontraktů u firem

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.