Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

ČNB poprvé potrestala za dluhopisy. Společnosti BH Securities udělila pětimilionovou pokutu

Investice 17.10.2019 | 13:08 0 Komentářů

Důvodem udělení pokuty BHS bylo nedostatečné zdůraznění rizik spojených s investicemi do dluhopisů. Centrální banka přitom přijala sadu doporučení pro prodejce firemních dluhopisů teprve letos v únoru.

„Společnost BH Securities to tak trochu odskákala za celý trh. ČNB až do letoška nenastavila jasná pravidla a mantinely pro prodej dluhopisů obchodníky s cennými papíry,“ uvedl právník Lubomír Schejbal z advokátní kanceláře Schejbal & Partners.

„ČNB se problematice nabízení a distribuce korporátních dluhopisů věnuje dlouhodobě, a to jak svou dohledovou činností, tak osvětou veřejnosti,“ upozornila Markéta Fišerová, šéfka komunikace ČNB.

Pokuta společnosti BHS byla udělena za nedostatečné zdůraznění rizik při prodeji dluhopisů Zootu a další nedostatky například při prodeji dluhopisů firem LentiKat´s a Tabu-Pack. „Na základě porovnání s obdobnými případy jiných účastníků kapitálového trhu považujeme výši pokuty za nepřiměřenou. BH Securities proto zvažuje právní úkony vedoucí k žalobě proti tomuto rozhodnutí,“ řekl hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček, který zároveň dodal, že společnost svá pochybení již napravila.

Zdroj: E15.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.