Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

ČNB dala pokutu Capital Partners

ČNB uložila společnosti Capital Partners poutu ve výši 20 milionů korun. Společnosti ke konci roku zaniká členství na pražské burze.

Společnost podle ČNB využívala ke akvizici klientů a zjišťování investičních profilů zákazníků externí spolupracující firmu, kterou nekontrolovala, nebo kontrolovala pouze formálně. Capital Partners podle ČNB také soustavně a systematicky prováděla pokyny zákazníků v rozporu s jejich skutečným investičním profilem.

Společnost se také provinila tzv. nadměrným obchodováním, čímž maximalizovala příjem z poplatků za obchodování a zvyšovala tak náklady svých klientů. Rovněž podle ČNB vytvářela investiční doporučení, v rámci nichž neodlišovala fakta od výkladů, odhadů nebo názorů.

V Maďarsku začátkem roku odebral tamní regulátor společnosti příslušnou licenci a policie zatkla pět manažerů tamní pobočky .

Zdroj: ČTK

2 komentáře: “ČNB dala pokutu Capital Partners”

  1. Van Helsing napsal:

    Existuje, ale mnoho poboček Capital partners a to lidí, kteří se od CP trhli, nepříklad Brokertrade s.r.o., kterou vlastní nějaký rusák Mardešič ( bývalý nižší manažer CP-řezník) a jeho kumpán údajně bývalý číšník Jiří Slaboch, kteří pokračují v načaté práci. Pavučina je už tak spletená, že ji nikdo nemůže rozmotat.

  2. Santa napsal:

    Ještě pozavírat kretény ze zdejší pobočky…Šot, Kučera, Moučka atd. (kdoví, kolik jich tam vůbec ještě je, jak nemaj ožebračenýho člověka na konci týdne, nemaj výplatu, Ale i tak dobrý, aspoň by zdechli hlady). Už se stejně chystáme jim trochu spravit fasádu. Takže kluci nachystejte se, přijde Ježíšek-Vaši spokojení klienti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.