CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

30. 12. 2010

2 komentáře

ČNB dala pokutu Capital Partners

 


 

Společnost podle ČNB využívala ke akvizici klientů a zjišťování investičních profilů zákazníků externí spolupracující firmu, kterou nekontrolovala, nebo kontrolovala pouze formálně. Capital Partners podle ČNB také soustavně a systematicky prováděla pokyny zákazníků v rozporu s jejich skutečným investičním profilem.

Společnost se také provinila tzv. nadměrným obchodováním, čímž maximalizovala příjem z poplatků za obchodování a zvyšovala tak náklady svých klientů. Rovněž podle ČNB vytvářela investiční doporučení, v rámci nichž neodlišovala fakta od výkladů, odhadů nebo názorů.

V Maďarsku začátkem roku odebral tamní regulátor společnosti příslušnou licenci a policie zatkla pět manažerů tamní pobočky .

Zdroj: ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentářeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Santa

  30 prosince, 2010

  Ještě pozavírat kretény ze zdejší pobočky…Šot, Kučera, Moučka atd. (kdoví, kolik jich tam vůbec ještě je, jak nemaj ožebračenýho člověka na konci týdne, nemaj výplatu, Ale i tak dobrý, aspoň by zdechli hlady). Už se stejně chystáme jim trochu spravit fasádu. Takže kluci nachystejte se, přijde Ježíšek-Vaši spokojení klienti.

  Odpovědět

 • Van Helsing

  2 ledna, 2011

  Existuje, ale mnoho poboček Capital partners a to lidí, kteří se od CP trhli, nepříklad Brokertrade s.r.o., kterou vlastní nějaký rusák Mardešič ( bývalý nižší manažer CP-řezník) a jeho kumpán údajně bývalý číšník Jiří Slaboch, kteří pokračují v načaté práci. Pavučina je už tak spletená, že ji nikdo nemůže rozmotat.

  Odpovědět