Pondělí 13. července. Svátek má Markéta.

Klienti podali hromadnou žalobu na Capital Partners

Klienti společnosti Capital Partners podali na společnosti Capital Partners a spřízněnou BFC Capital hromadnou žalobu. Domáhají se náhrady alespoň části poplatků, které společnosti zaplatili za nadměrné obchody, do kterých je makléři společnosti údajně „natlačili“.

Dvanáct klientů společnosti Capital Partners dnes na tuto makléřskou společnost a podává žalobu za porušení odborné péče obchodníka s cennými papíry. Žaloba o náhradu škody ve výši 7,072 milionů korun míří také nepřímo na investičního zprostředkovatele společnost BCF Capital (BFCC), která je s makléřskou firmou majetkově provázána. 

Klienti – investoři si stěžují na to, že byli k uzavření smlouvy se společností Capital Partners dotlačeni a že samotné obchodování rovněž probíhalo pod tlakem. Doporučené obchody neodpovídaly jejich rizikovém profilu a navíc byli klienti tlačeni k nadměrnému obchodování (často nelogickému), kdy cílem společnosti bylo údajně získat co nejvíce peněz na provizích za zprostředkované obchody.

"Jeden z žalujícících, L. K., soudu předloží svůj případ: údajně byl zprostředkovatelem přesvědčen, aby během jednoho dne koupil čtyřikrát 500 stejných akcií, místo aby jich koupil najednou 2000. A za dva dny je zase načtyřikrát prodával s tím,že je to pro něj výhodnější," uvádí k případu dnešní MF Dnes.

Klienti svou žalobou usilují alespoň o náhradu části zaplacených poplatků. Jedná se o největší hromadnou žalobu na makléřkou firmu v historii České republiky.   

Zdroj:  MF Dnes, iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.