CZK/€ 24.895 +0,04%

CZK/$ 23.224 +0,31%

CZK/£ 29.460 -0,02%

CZK/CHF 26.080 -0,38%

14. 12. 2009

0 komentářů

Klienti podali hromadnou žalobu na Capital Partners

 


 

Dvanáct klientů společnosti Capital Partners dnes na tuto makléřskou společnost a podává žalobu za porušení odborné péče obchodníka s cennými papíry. Žaloba o náhradu škody ve výši 7,072 milionů korun míří také nepřímo na investičního zprostředkovatele společnost BCF Capital (BFCC), která je s makléřskou firmou majetkově provázána. 

Klienti – investoři si stěžují na to, že byli k uzavření smlouvy se společností Capital Partners dotlačeni a že samotné obchodování rovněž probíhalo pod tlakem. Doporučené obchody neodpovídaly jejich rizikovém profilu a navíc byli klienti tlačeni k nadměrnému obchodování (často nelogickému), kdy cílem společnosti bylo údajně získat co nejvíce peněz na provizích za zprostředkované obchody.

"Jeden z žalujícících, L. K., soudu předloží svůj případ: údajně byl zprostředkovatelem přesvědčen, aby během jednoho dne koupil čtyřikrát 500 stejných akcií, místo aby jich koupil najednou 2000. A za dva dny je zase načtyřikrát prodával s tím,že je to pro něj výhodnější," uvádí k případu dnešní MF Dnes.

Klienti svou žalobou usilují alespoň o náhradu části zaplacených poplatků. Jedná se o největší hromadnou žalobu na makléřkou firmu v historii České republiky.   

Zdroj:  MF Dnes, iDnes.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *