CZK/€ 25.280 -0,04%

CZK/$ 23.131 +0,03%

CZK/£ 30.035 -0,31%

CZK/CHF 26.155 +0,21%

23. 01. 2008

0 komentářů

Citi Investment Research: zpráva o dostupnosti vodních zdrojů

 


 

Výsledky průzkumu Citi Investment Research podporují předpoklady části investorů, pro které představuje investice do společností působících v oblasti vodního hospodářství a ekologie vysoký potenciál budoucích zisků.

Ze zprávy mimo jiné vyplývá, že v souvislosti s celosvětovými změnami klimatu dochází k nedostatku a prodlužování frekvencí srážek a tím pádem k rozšiřování extrémně suchých oblastí.

V mnoha oblastech po celém světě roste poptávka po vodě. Očekává se, že v důsledku urbanizace a industrializace se její odběr razantně zvýší zejména v Asii. V rozvinutých zemích, kde se poptávka nijak razantně nemění, je cílem spíše efektivní využití zásob.

Vyšší teploty vody, zvýšená intenzita srážek a slabší průtok v řekách a potocích také vede k mnoha formám jejího znečištění. Největší rizika hrozí mnohým rozvojovým zemím, jako je např. Čína či Indie. Jejich hodnoty znečištění jsou poměrně vysoké již nyní. Dá se očekávat, že v takových zemích zaznamenají rapidní vzestup zejména městské čističky odpadních vod a další společnosti pracujících na úpravě vody.

Citi Investment Research identifikovala celkem 24 investičně zajímavých společností působících v regionech s poškozeným životním prostředím a nedostatkem vody. Jedná se o společnosti podnikajících v oblasti ekologie, alternativních zdrojů a také zabývajících se získáváním a distribucí vody.

Zdroj: Tisková zpráva Citi Investment

Čtete dále:
Petr Zámečník: Ekologické investice jako součást portfolia
Jan Traxler: Next 11 – země budoucnosti: Mexiko
Luboš Svačina: Adopce podnikatelů na dálku: Mikrofinancujte… Jak na to?

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *