Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Čistý zisk České spořitelny poklesl v prvním pololetí o 4,6 %

Banky 31.07.2014 | 10:03 0 Komentářů

K 30. červnu 2014 tvořil konsolidovaný čistý zisk České spořitelny 7,78 miliard korun, došlo tak k meziročnímu poklesu o 4,6 %. Provozní zisk se udržel meziročně na stejné úrovni, tedy 11,47 miliard korun.

„Z našich dat jasně vyplývá, že důvěra domácností i firem je vysoká. Na našem solidním provozním výsledku se podílel zejména stále rostoucí zájem o hypotéky, který jsme podpořili unikátním prodejem přes Facebook, ale také firemní financování,“ uvedl Pavel Kysilka, předseda představenstva České spořitelny.

Pokles o 3 % na 5,56 mld. Kč zaznamenal i čistý výnos z poplatků a provizí. „Meziroční pokles je ovlivněn klesajícími cenami finančních služeb s tím, jak klienti stále více využívají internetové bankovnictví a zvýhodněné programy a produkty. Rostou také náklady na provize placené z karetních transakcí. Podařilo se zvýšit objem poplatků a provizí z operací s cennými papíry, zejména díky zvýšeným investicím klientů do investičních fondů. Rovněž se zvýšily provize z pojišťovacích obchodů,“ stojí v tiskové zprávě ČS.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.