Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Čínská vláda vyděsila kryptoměny. Cena bitcoinu klesá

Investice 12.09.2017 | 10:34 1 Komentář

Zhruba před týdnem začala cena bitcoinu atakovat hranici 5 000 dolarů. Včera však již klesla o více než 100 dolarů na 4 108 dolarů (89 428 korun). Důvodem je prohlášení čínské vlády, že uzavře domácí trhy kryptoměn.

Od začátku roku si kurz bitcoinu připsal téměř 350 procent. Od prohlášení Číny 4. září, že jednotlivcům a organizacím zakáže získávat finance prostřednictvím primární nabídky mincí (ICO), klesla cena bitcoinu již o více než tisíc dolarů.

Podle analytika a zakladatele serveru Crypto Compare Charlese Haytera by Čína nemusela být jedinou zemí, která se snaží zregulovat trh kryptoměn. „Co se Číny týká, jisté není nikdy nic,“ řekl Hayter. „Proslýchá se, že Číňané chtějí v obavách z odlivu kapitálu a praní špinavých peněz bitcoin opět zakázat,“ uvedl. Čína však podle něj pokrývá méně než pětinu obchodů s kryptoměny, není proto tak důležitá.

„Zásah proti primární nabídce mincí (ICO) trh sice rozhoupal, ale nijak podstatně nezasáhl,“ uvedl Hayter.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Čínská vláda vyděsila kryptoměny. Cena bitcoinu klesá”

  1. Rt napsal:

    Tak Bitcoinu evidentně stačil necelý měsíc na to, aby se vrátil v ještě lepší formě. Nyní je kurz Bitcoinu téměř 4600 USD viz. https://investplus.cz/kurzy/aktualni-kurz-bitcoin-online-graf-kde-koupit-tezba-kryptomeny-cena-hodnota/#bitcoin-kurz a čínské problémy jsou již zřejmě zapomenuty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.